همشهری آنلاین: یک متخصص طب سنتی گفت: مصرف دمنوش‌ها و عرق گیاهان در تابستان می‌تواند بدن را ایمن نگه دارد.

عرق گل گاو زبان

بهادر قادری متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان افزود: بیشتر ما با چای یا دمنوش گل گاوزبان آشنا هستیم درحالی كه عرق این گیاه دارویی نیز مانند دمنوش این گیاه خواص درمانی متعددی دارد كه از میان آنها می‌تواند به تقویت اعصاب، افزایش نشاط و شادابی مصرف كننده اشاره كرد.

وی عنوان کرد: نوشیدن یك فنجان از عرق گل گاوزبان به صورت روزانه باعث تقویت اعصاب و افزایش مقاومت بدن در گرما می‌شود و به افرادی كه با افزایش گرمای هوا كلافه و عصبی می‌شوند نیز كمك كننده است. افرادی كه در فصل تابستان از این عرق گیاهی استفاده می‌كنند، می توانند مقاومت بدن خود را در زمستان در برابر سرماخوردگی هم افزایش دهند.

قادری اظهار داشت: درمان بی اشتهایی ناشی از گرما در تابستان ممکن است برای افراد پیش بیاید که موجب می‌شود میزان اشتهای شما كاهش یابد و برای درمان آن از عرق خارشتر استفاده كنید.

وی ادامه داد: برای این كار لازم است هر روز یك فنجان عرق خارشتر را میل كرده و بهتر است این عرق به صورت خنك میل شود. نوشیدن روزانه عرق خارشتر علاوه بر افزایش اشتها می‌تواند موجب افزایش تعرق بدن شده و به این ترتیب گرما و حرارت موجود در بدن را كاهش دهد. از دیگر خواص درمانی عرق خارشتر می‌توان به خاصیت آن در درمان سنگ كلیه اشاره كرد.

قادری اذعان داشت: یكی از راه‌های افزایش مقاومت و توانایی بدن در برابر گرمای تابستان، گنجاندن عرقیات گیاهی با طبع سرد و تر در برنامه غذایی روزانه است. عرق كاسنی یكی از بهترین این نوشیدنی‌هاست. نوشیدن این عرق علاوه بر تقویت بدن، موجب بهبود عملكرد معده و اندام گوارشی شده و می‌تواند میزان كلسترول خون را نیز كنترل كند.

کد خبر 339487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار