همشهری آنلاین: نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا انتخاب خود را کردند؛ مایکل گوو، وزیر دادگستری حذف شد و آن‌ها ترزا می، وزیر کشور و آندره‌آ لدسام، وزیر مشاور انرژی را کاندیدای پست نخست‌وزیری کردند.

candidates uk

محافظه‌کاران بریتانیا دو زن را به عنوان کاندیداهای رقابت برای جانشینی پست دیوید کامرون انتخاب کردند. در رای گیری روز پنجشنبه (۱۷ تیر/۷ ژوئیه) ترزا می ۱۹۹ رای، آندره‌آ لدسام ۸۴ رای و مایکل گوو تنها ۴۶ رای آورد.

به گزارش خبرگزاري آلمان حالا ۱۵۰ هزار عضو این حزب میان ترزا می، وزیر کشور و آندره‌آ لدسام، وزیر مشاور انرژی، رهبر آینده حزب و نخست وزیر آتی بریتانیا را انتخاب خواهند کرد.

یکی از این دو زن باید امر دشوار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را در مقام نخست وزیر آینده برعهده گیرد. روز نهم سپتامبر روشن می‌شود که این وظیفه بر دوش کدامیک خواهد افتاد. در رفراندمی که روز ۲۳ ژوئن امسال در بریتانیا برگزار شد، ۵۱/۹ درصد بریتانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند. نتیجه‌ای که هم دولت بریتانیا، هم مخالفان خروج و هم اتحادیه اروپا را با بحران روبرو کرد.

  • "خروج یعنی خروج"

ترزا می در سال ۱۹۷۷ به نمایندگی مجلس انتخاب شد. او پنج سال بعد در جایگاه اولین رئیس حزب محافظه‌کار قرار گرفت. وزیر کشور بریتانیا از جمله موافقان ماندن در اتحادیه اروپا بود، اما بعد از روشن شدن نتایج رفراندم خود را به سرعت از اردوگاه موافقان ماندن در اتحادیه اروپا دور کرد و گفت که حاضر نیست در برابر خواست اکثریت بایستاد و با این شروع به میدان آمد: «خروج یعنی خروج». ترزا می تاکید کرد که هیچ تلاشی برای ماندن در اتحادیه اروپا نباید صورت گیرد و هیچ رفراندم دوباره‌ای برگزار نخواهد شد.

آندره‌آ لدسام از جمله طرفداران جدی "برکسیت" است. او سال ۲۰۱۰ نماینده مجلس شد و در پست‌های بالا در وزارت دارایی بریتانیا قرار گرفت. لدسام گفته است که فرصت‌های بسیار خوبی برای بریتانیا پس از رفراندم پیش‌بینی می‌کند. او خواستار روند کوتاه و سریع خروج از اتحادیه اروپاست و معقتد است که «بریتانیا جایگاه بسیار بهتری در جهان پیدا خواهد کرد.»

کد خبر 339298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار