همشهری آنلاین: تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی والیبال برابر بلعارستان به پیروزی رسید.

volleyball

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی والیبال به مصاف بلغارستان رفت و با نتیجه3 بر یک برابر این تیم به برتری رسید تا به دومین برد خود در لیگ 2016 برسد.

ملی‌پوشان ایران با سعید معروف، علیرضا بهبودی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، مصطفی شریفات، محمد فلاح، فرهاد ظریف، مهدی مرندی، شهرام محمودی، مجتبی میرزا جانپور، میلاد عبادی پور، حمزه زرینی، علیرضا مباشری و جواد معنوی نژاد در هفته دوم حاضر هستند.

بلغارستان در هفته اول لیگ سه شکست را برابر تیم‌های روسیه، لهستان و صربستان متحمل شد. ملی‌پوشان ایران نیز در ریو به مصاف حریفان خود رفتند و دو شکست برابر برزیل و آمریکا و یک برد برابر آرژانتین به دست آوردند. در پایان هفته اول ایران در رده نهم و بلغارستان در رده یازدهم جدول این رقابت‌ها قرار گرفتند.

تیم‌های ایران و بلغارستان تنها یک بار در رده بزرگسالان با یکدیگر بازی کردند که در رقابت‌های قهرمانی جهان ژاپن، بلغارستان سه بر صفر ایران را شکست داد.

دیدارایران و بلغارستان از ساعت 18:30 دقیقه در سالن " آلکساندر نیکولیچ " بلگراد صربستان آغاز شد.

  • ست نخست 25-18 بلغارستان

تیم ملی ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، عادل غلامی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، شهرام محمودی و مهدی مرندی به عنوان لیبرو آغاز کرد. بلغارستان نیز با متودی آنانیف، اسوتوسلاو گوتسف، گئورگی سگانوف، ویکتور یوسیفوف (کاپیتان)، لادیسلاو ایوانوف، روزالین پنچف به عنوان لیبرو و تسوِتان سوکولوف در ست اول به میدان رفت.

در ابتدای بازی تیم ملی بلغارستان دو امتیاز از ایران پیش افتاد و در ادامه هم آن‌ها توانستند اختلاف امتیاز خوبی را ایجاد کنند تا با رقم خوردن نتیجه 5 بر 2 لوزانو مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. در ادامه حریف اروپایی ایران اختلاف خود را حفظ کرد و دو تیم با برتری 8 بر 5 بلغارستان به وقت استراحت فنی نخست رفتند.

سرویس خوب محمد جواد معنوی‌نژاد بازی را به تساوی 11-11 رساند. این هشتمین امتیاز معنوی‌نژاد در این بازی بود.

تیم ملی والیبال ایران با وجود اینکه در توپ‌گیری خوب عمل کرد اما نتوانست از حریف پیش بیفتد و این بلغارستان بود که با نتیجه 19-14 از ایران پیش افتاد.

در امتیاز 20 -16 علیرضا بهبودی که در برای هفته دوم لیگ جهانی به تیم ملی دعوت شده است به میدان آمد و ایران موفق شد با اشتباه "سوکولوف" اختلاف امتیاز را به سه برساند تا مربی بلغارستان در خواست وقت استراحت کند.

تعلل مرندی و معنوی نژاد باعث شد سرویس بلغارها در زمین ایران جای بگیرد و بازی 23-17 به نفع این تیم شود. حضور حمزه زرینی در ترکیب تیم ملی هم فایده نداشت و ست اول 25-18 به نغفع بلغارستان به پایان رسید.

  • ست دوم 25-20 ایران

با توپ‌گیری خوب در زمین ایران و پاس سرعتی معروف، محمد موسوی ایران را 2 بر یک از حریف پیش انداخت و سرویس میلاد عبادی پورنیز باعث شد ایران امتیاز 8 را زودتر از حریف به دست بیاورد.

تا این امتیاز بازی، بلغارستان 7 و ایران یک امتیاز را از دفاع روی تور به دست آوردند. همین عملکرد خوب مدافعان روی تور بلغارستان باعث شد این تیم اختلاف امتیاز خود را با ایران کم کند و بازی 8-9 شود تا سرمربی تیم ملی درخواست وقت استراحت کند.

تک دفاع معنوی نژاد باعث شد ایران به امتیاز 11 برسد. در ست دوم فرهاد ظریف به جای مهدی مرندی در پست لیبرو قرار گرفت.

ملی‌پوشان ایران موفق شدند در این ست اختلاف امتیاز خوبی را با حریف ایجاد کنند و با خطای دو ضرب پاسور بلغارستان بازی 16-11 به نفع ایران شود.

دفاع روی تور بلغارها بازهم به کمک این تیم آمد و آن‌هاموفق شدند اختلاف امتیاز خود را با ایران کم کنند وبازی 15-17 شود.

کار سرعتی موسوی و معروف ایران را به امتیاز 20 رساند. محمد فلاح ملی پوش تازه وارد ایران در هفته دوم این رقابت‌ها به میدان آمد اما در زدن سرویس ناموفق بود و بازی 21-19 شد.

در این ست هم عبادی پور امتیاز سرویس گرفت و ایران 24-20 از حریف پیش افتاد و در پایان هم این ست 25-20 به نفع ایران به پایان رسید.

  • ست سوم 25-23 ایران

درابتدای این ست دو تیم پایاپای پیش رفتند اما این بلغارستان بود که 8 بر 6 وقت استراحت فنی نخست را به دست آورد. آبشار معنوی نژاد با برخورد به دفاع به بیرون رفت و ایران 10 بر 9 از حریف پیش افتاد.

بازی خوب معنوی نژاد در این بازی ادامه داشت و این بازیکن موفق شد از خط سرویس برای ایران امتیاز بگیرد و بازی 14 بر 12 شود. حرکت و جهش به موقع پاسور ایران بازی را 16-13 به سود ایران کرد.

سعید معروف از خط سرویس امتیاز 18 را به دست آورد و "پلامن کنستانتینوف" درخواست وقت استراحت برای بلغارستان کند. "گوتسف" امتیاز سرویس گرفت و بازی 20-19 شد.

بهبودی و محمودی به جای میرزاجانپور و معروف به میدان آمدند. هردو تیم در این ست پایاپای پیش رفتند و در پایان با ضربه عبادی پول ایران 25-23 این ست را برد.

تا پایان این ست معنوی نژاد 16 امتیاز را برای ایران به دست آورد.

  • ست چهارم 25-20 ایران

با وجود اینکه در ابتدای ست دو تیم اختلاف زیادی نداشتند اما ایران زودتر از حریف به امتیاز 8 رسید ودو تیم به وقت استراحت فنی نخست رفتند. لوزانو در این وقت استراحت تاکید زیادی روی استفاده از توپ‌های برگشتی داشت.

جای خالی پاسور ایران باعث شد اختلاف امتیاز ایران و بلغارستان به دو برسد و ایران 12 بر 10 از حریف پیش بیفتد. با بیرون رفتن توپ مهاجم بلغارستان بازی 17 بر 12 به نفع ایران شد و اختلاف امتیاز به 5 رسید.

در اواخر بازی اختلاف امتیاز دو تیم به 6 رسید و ایران 21 بر 15 از بلغارستان پیش افتاد و در نهایت هم تلاش بلغارها برای کم کردن و جبران امتیازها فایده نداشت و ست چهارم 25 بر 20 به نفع ایران به پایان رسید تا در مجموع ایران سه بر یک حریف خود را شکست دهد.

تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم لیگ جهانی با تیم های بلغارستان، برزیل و صربستان هم گروه است که بازی های این گروه در بلگراد صربستان برگزار می‌شود. ملی‌پوشان ایران در دومین بازی خود در این رقابت‌ها ساعت 18:30 جمعه 4 تیر به مصاف برزیل می‌روند.

کد خبر 338014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =