همشهری آنلاین: مجموعه‌ای از نقاشی‌ها، طراحی‌ها و یادداشت‌های دیده‌نشده‌ی «لوسین فروید» ـ هنرمند انگلیسی ـ که شامل آثار دوران کودکی او می‌شود، در گالری ملی لندن به‌نمایش درآمده‌ است.

نقاشی

به گزارش ايسنا، یادداشت‌ها و آثار هنری دیده‌نشده‌ی «لوسین فروید» که در عوض بدهی مالیاتی دو میلیون و ۹۰۰ هزار پوندی، به گالری پرتره ملی لندن اهدا شده بود، در معرض دیده عموم قرار گرفته‌اند.

در این مجموعه، نقاشی‌هایی دیده‌ می‌شود که «فروید» در کودکی کشیده و تا کنون در هیچ گالری یا موزه‌ای به‌نمایش درنیامده‌اند. این آثار پس از تعیین مالیاتی دو میلیون و ۹۰۰ هزار پوندی بر میراث این نقاش، به گالری ملی لندن تحویل داده شدند.

در این مجموعه، خودنگاره‌ جدیدی از «فروید» هم به چشم می‌خورد که تا کنون در هیچ‌جا نمایش داده نشده است

۴۷ دفتر طراحی، بیش از ۸۰۰ نقاشی و ۱۶۲ اثری که «فروید» در کودکی پیش از فرار خانوادگی از دست نیروهای نازی به انگلیس خلق کرده، در این نمایشگاه عرضه شده است. این نقاشی‌ها وضعیت بسیار خوبی دارند چون «لوسی» مادر این هنرمند آن‌ها را با دقت و وسواس در پاکت نگه داشته است.

طرح‌های دوران کودکی «فروید» به وضوح علاقه او را به پرندگان و درختان نشان می‌دهد، موتیف‌هایی که بعدها در آثار جدی‌اش ایفای نقش کردند. یادداشت‌های «فروید» که در این نمایشگاه عرضه می‌شوند نیز به نوعی حکم دفتر خاطرات روزانه این نقاش را دارند. او در این دفتر‌ها، طرح‌ها اولیه، نکات مختلف و شماره‌ تلفن‌‌های خود را نوشته است.

به گزارش گاردین، آثار دیده‌نشده «لوسین فروید» تا ششم سپتامبر به‌صورت رایگان در اتاق ۴۰ گالری پرتره ملی لندن در معرض نمایش قرار دارد.

«لوسین فروید» یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین نقاشان انگلیس بود که در دسامبر ۱۹۲۲ در برلین متولد شد. وی در سن ۱۰ سالگی و با به قدرت رسیدن حزب نازی در آلمان، ‌همراه خانواده‌اش به انگلیس رفت و کار نقاشی را آغاز کرد.

این نقاش جنجالی، نوه‌‌ی «زیگموند فروید»، روانشناس و نظریه‌پرداز معروف بود و نقاشی‌هایش بارها رکورد حراجی‌های مختلف را شکسته است. این نقاش واقع‌گرا که بیشتر عمر حرفه‌ای خود را در لندن گذراند، به سبک‌های واقع‌گرایی، اکسپرسیونیسم و فراواقع‌گرایی نقاشی می‌کشید.

کد خبر 337063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار