همشهری آنلاین: نخستین نشست خبری علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی استقلال با روزنامه‌نگاران در محل کنفرانس‌های آکادمی ملی فوتبال برگزار شد.

mansourian

به گزارش ایسنا، منصوریان در اين نشست گفت: خوشحالم که بعد از هفت الی هشت سال با زحمت فراوان و دعای خانواده و لطف خداوند به خانه خودم برگردم و نمی‌توانم خوشحالی خود را کتمان کنم. خوشحالم که از یک مسیر سلامت به این تیم برگشتم. امیدوارم در مسیر تغییرات مثبت در استقلال یک گام بلند را برداریم. به همه هواداران و پیشکسوتان هم در ادامه راه نیازمندیم.

او ادامه داد: همین اول دو، سه مسئله را بگویم. تغییرات همراه با مقاومت و ابهام است. در لیستی که اعلام کردم، نتیجه نظر من نبوده و نتیجه کار گروهی عده‌ای بوده که با من کار کرده‌اند. من همیشه با افراد کارشناس مشورت می‌کنم. فضای انتخاب صرفا یک کار کارشناسی است و من رفاقت‌ها را لحاظ نکردم و به این نتیجه رسیدم که شاید برخی از بازیکنان نتوانند به ما کمک کنند. همه این‌ها خارج از مستطیل سبز، چه بازی بزرگ و چه کوچک در یک ردیف قرار دارند. فکر می‌کنم که بازیکنان بزرگ و قدیمی استقلال بازوی من خواهند بود. اگر همین اول کار حدودها رعایت شود بهتر شود. هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. من با نسلی بازی کرده‌ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که چرا روند خوب استقلال در فصل نقل و انتقالات به یکباره متوقف شد و آیا درست است که با دستور وزارت ورزش این اتفاق رخ داد، گفت: یک نکته را فراموش کردم بگویم و آن هم اینکه امسال ایده کادرفنی ما این است که شفاف صحبت کنیم. کسی بخواهد با منافع شخصی خود مسیر استقلال را عوض کند، آن را اعلام می‌کنیم. اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را پنهان کرده است، آن را اعلام می‌کنیم. نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته‌ام.

وی افزود: ما وظیفه داریم بهترین‌ها را برای استقلال جذب کنیم چون این توقع هواداران است. تذکری هم که اشاره کردید به استقلال و پرسپولیس بوده است و ما سه بازیکنی که گرفته‌ایم، زیر سقف قرار داد بوده‌اند. وزارت ورزش متولی هردوی ماست و از شخص وزیر هم متشکرم که مهر تایید را به من زدند. من جلسه خصوصی با او داشتم و احساس نکردم که بخواهد فضای استقلال یا پرسپولیس را باز کند. قطعا سقف قرارداد را رعایت می‌کنیم ولی در روند جذب ستاره توقفی نخواهیم داشت. ما تلاش می‌کنیم و در این مسیر هم با چند تیم دیگر مثل پرسپولیس رقیب هستیم.

سرمربی استقلال درباره مبلغ قراردادش با این تیم و همچنین اظهارنظر وزیر ورزش درباره اینکه مگر قرار بود منصوریان رایگان کار کند، گفت: من با وزیر نشسته بودم و چنین چیزی نگفتند. به وزیر محترم عرض کردم که اصول خودم را رعایت می‌کنم و اگر شما نظری راجع به قرارداد من دارید روی این کاغذ سفید هرچه بنویسید امضا می‌كنم ولی از آنجا که وزیر محترم فرد بزرگی است به من احترام گذاشت و اختیار عمل را به من داد. شأن مربیگری من و بازیکنان من شأن تیم من است. من سه سال آخر فوتبالم در استقلال را پول نگرفتم و آن روز برای امروز گندم‌ها را کاشتم. نسخه قراداد تیم رقیب را می‌دانم ولی اصول حرفه‌ای ایجاب می‌کند که چیزی نگویم. اگر لازم باشد برای هوادار استقلال جانم را می‌دهم ولی اجازه نمی‌دهم شأن تیمم پایین بیاید.

منصوریان درباره بیانیه پرویز مظلومی هم اظهار کرد: درباره مظلومی هم باید بگویم که از ایشان رخصت گرفتم. ایشان در یک پیامک برای من آرزوی موفقیت کردند. هیچ زاویه‌ای با افراد قبلی باشگاه استقلال ندارم.

وی در پاسخ به این سوال که هدف شما در استقلال چیست و فکر نمی‌کنید مشکلات مالی برایتان مشکل‌ساز شود، گفت: آرزو می‌کنم که تجربه نفت را هیچ تیمی نداشته باشد. من در زمان بازیگری درگیر مسائل مالی نبودم. من چون از دوران سخت نفت عبور کردم، فکر می‌کنم برای من کار در آن تیم برای من لازم بود. فکر می‌کردم که سال گذشته می‌توانیم جای سپاهان را در فوتبال بگیریم. تنها هدیه‌ای که به مسئولان دادم این بود که ما هر سال تیم اخلاق می‌شدیم. ما تلاش کردیم و بهترین تیم شدیم و امیدوار بودم قهرمان آسیا شویم ولی کار ما به جایی رسید که رویای یک شب هتل را داشتیم.

می‌دانم که ممکن است یک حرکت سینوس‌وار داشته باشم. تا جایی که می‌دانم اسپانسر استقلال از این تیم به خوبی حمایت می‌کند. اما درباره هدفم در استقلال باید بگویم که تلاش می‌کنیم تا هواداران از فوتبال ما لذت ببرند. اعتقاد ما بر این است که ریسکی نمی‌کنیم تا در یک مسیر پر تلاطم وارد شویم. تغییرات در استقلال باید دیده شود و اگر جایی لازم باشد باید برای نتیجه گرفتن به پلن B هم توجه کنیم. تلاش ما این است نسبت به سال گذشته مثبت‌تر نتیجه بگیریم. یک خطر بزرگ به اسم پلی آف استقلال را تهدید می‌کند. بازی در پلی آف برای تیم‌های ایرانی سخت است و دلیلش این است که سهمیه امارات و قطر 2+2 هست. ما احتمالا به السد قطر یا الجزیره امارات می‌خوریم. هواداران باید کمک کنند از این صخره بگذریم و بعد از آن قول روزهای بهتر را می‌دهم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که عمران‌زاده و طالبلو با استقلال قرارداد نداشتند، چرا باشگاه استقلال روی آنها نام "مازاد" گذاشت، گفت: یک ادبیات غلط به اسم مازاد ایجاد شده است. یا بازیکن تحت قرار داد است یا اتمام قرارداد. توهین وقتی است که بی‌اطلاع بگویید لیست مازاد داریم. ما احترام‌ها را حفظ کرده‌ایم. در این لیست سلایق شخصی اعمال نشده است و اگر اینگونه بود برخی‌ها باید می‌ماندند.

وی درباره احتمال جذب پژمان منتظری، وحید امیری، کاوه رضایی و امیرارسلان مطهری هم گفت: در مورد ورودی‌ها باید بگویم که 50 درصد اسامی‌ای که گفتید در لیست من نیستند. سه بازیکن در اندازه استقلال گرفتیم و کار عجیب و غریبی نکردیم. سه بازیکن دیگر هم در این هفته می‌گیریم. اگر در پلی آف موفق باشیم در سه جام رقابت می‌کنیم. هر بازیکن زیر 20 ساله‌ای باید 5 ساله با ما قرارداد امضا کند و به دنبال تلفیقی از جوان و با تجربه هستیم. درباره لیست ورودی اجازه دهید هفته آینده اعلام کنیم. به صورت مخفیانه جوانان خوبی را جذب می‌کنیم و اسمشان را نمی آورم تا مشکلی ایجاد نشود. درباره جباری و منتظری هم بگویم که این دو قرارداد دارند و اخباری که من می‌شنوم را شما هم شنیده‌اید. استقلال خانه این دو است و آنها کیفیت خوبی دارند.

سرمربی استقلال درباره اینکه آیا احتمال دارد وحید امیری به استقلال بیاید یا خیر، گفت: ما دو سوپرایز دیگر هم داریم ولی نخواستیم سر و صدا شود. وحید امیری با من از نفت در آمده و مسیر بعدی اش را نمی‌دانم. دو سال پیش او مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافه داشت و حالا در تیم ملی حضور دارد. حالا اینکه او در این مسیر قرار گرفته دو پیامد دارد و اینکه ما برای جذب او یک رقیب پیدا کرده‌ایم. دوم اینکه قیمت او را بالا برده‌ایم. او به هر تیمی برود مالکیت خصوصی‌اش مال من است چون من او را به تیم ملی فرستادم.

منصوریان درباره رابطه‌اش با کارلوس کی‌روش و شایعاتی که بعد از حضور او در تمرین تیم ملی مطرح شد، گفت: ما پرسپولیس را بردیم و گفتند که کی‌روش کمک کرده است. من یک مسیر را به جلو می‌روم. من سه سال سرمربی تیم امید بودم و مدتی هم دستیار کی‌روش بوده‌ام. بعید می‌دانم کسی در ایران هم سرمربی تیم امید باشد و هم آنالیزور برای تیم بزرگسالان. برای این کار باید خودتان را کوتاه کنید. کی‌روش برادر بزرگ من است و از او خیلی چیزها یاد گرفته‌ام. دیروز نه پریروز به تمرین تیم ملی رفتم و با چند بازیکن روبوسی کردم و این هم طبیعی است چون برخی از آنها بازیکن من بوده‌اند. این حق من بود که سر تمرین تیم ملی بروم و هر اردویی شروع شود از این پس بیشتر به تمرین می‌روم. یک کپی، پیست کامل از کی روش در من می‌بینید.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است خیلی‌ها پشت شما پنهان بشوند و از شما حمایت نکنند، گفت: 21 سال پیش یک گروهی مرا به استقلال آوردند و تا الان هم مرا حمایت کرده‌اند. این گروه هیات مدیره و مدیریت استقلال ریسک این را قبول کرده‌اند که یک مربی از جنس خودشان به کار برگردد. اسم من جلوی استقلال اسم بزرگی نیست و اگر کسی بخواهد پشت من قایم شود و به استقلال لطمه بزند، برای اینکه جای بهانه‌ای باقی نباشد، اسمش را خیلی راحت اعلام می‌کنم.

سرمربی جدید استقلال درباره برنامه کی‌روش برای حضور بازیکنان باشگاه‌ها در تمرینات بدنسازی تیم ملی گفت: اولیتمان پرچم سه رنگ ایران است. من از دید کی‌روش اطلاع دارم. وقتی چند بازیکن با تیم ملی بدنسازی کنند، ما آنها را وارد بدنسازی تیم خودمان نمی‌کنیم. 30 تیر یا یکم مرداد ماه بدنسازیمان با تیم ملی یک سویه می‌شود و مشکلی وجود ندارد. در اینجا سرمربیان باید انعطاف نشان دهند.

کد خبر 336426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار