یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی بهجت در فرازی از مجموعه خاطراتی از پدر بزرگوارشان حضرت آیت‌الله العظمی بهجت (ره) نوشته است:

وقت برای ایشان طلا بود. یکی از ویژگی‌های مهم اخلاقی حضرت آقا وقت‌شناسی بود. ایشان دقیقاً احساس می‌کردند با گذشتن وقت، طلا از دست‌شان می‌رود؛ لذا وقتی می‌خواستند بلند شوند و از گوشۀ اتاق کتابی بیاورند، همین اندازه را هم استفاده می‌کردند و ذکری می‌گفتند.

گاهی در بین برخاستن و نشستن سؤالی از ایشان می‌پرسیدم. ایشان می‌فرمودند: «مگر نمی‌بینی مشغولم»؛ یعنی در همین چند لحظه هم یا مشغول فکر بودند یا مشغول ذکر. استفاده از همین وقت‌های کوچک موجب برکت زندگی ایشان شده بود. آقایی می‌گفت: «من سی سال پیش از ایشان پرسیدم آقا، چه باید کرد؟» فرمودند: «باید ساعت به ساعت مراقبت کرد.»

مرحوم آقا حتی برای مسیرهای رفت‌وآمدشان هم برنامه داشتند؛ مثلاً در مسیر خانه تا مسجد یا مسیر خانه تا حرم و همچنین برای راه برگشت هم برنامه داشتند. حتی اذکاری داشتند برای اوقاتی که برنامه‌های معمول ذکر و فکرشان تمام می‌شد.

آقایی در مشهد نقل می‌کرد: «من صبح زود همراه ایشان از فلکۀ برق تا حرم پیاده رفتم. ایشان مشغول ذکر بودند. وقت برگشتن سؤالی کردم و ایشان جواب دادند. مدتی گذشت و دومرتبه سؤال دیگری پرسیدم و ایشان جواب دادند. بار سوم هم به همین صورت؛ ولی در مرتبۀ چهارم که می‌خواستم سؤال بپرسم، ایشان رو به من کردند و فرمودند: چهار مرتبه دعای صباح را شروع کردم و شما سؤال کردید، مجدداً شروع کردم.»

کد خبر 333951

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها