همشهری آنلاین: تلویزیون روزهای پایانی هفته، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی را برای پخش از شبکه‌های مختلف سیما در نظر گرفته است.

به گزارش  ایسنا، فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «مرد مورچه‌ای»، «زیر خاکی»، «فرشته نزدیک است»، «اختیار بازی 1 و 2»، «رستم و اسفندیار»، «آسایشگاه وودلین»، «آزمایشگاه»، «عمو بوت نات»، «سرآغاز» ساخته كريستوفر نولان ، «کار آموز»، «شمشیر اژدها»، «پایان ناخوشایند»، «ماجرای دسپرو»، «ماجرای آجیل فروش»، «اداره مهمان نوازی»، «قطار چنای»، ماجرای آجیل فروش»، «داستان زال»، «ربودن مادر بزرگ»، «قلعه نانگاه»، «ورود زنده‌ها ممنوع»، «موعد مقرر»، «گریز شبانه»، «یک جمع خوب»، «ستاره شناس»، «شتاب»، «من و خرس‌ها» و «27 متر برف بر ثانیه» پنجشنبه و جمعه، 23 و24 اردیبهشت ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «مرد مورچه‌ای» به کارگردانی ریتون رید، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 22:00 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی پائول رود، مایکل داگلاس و کوری استول آمده است: "هنری پیم" یکی از بهترین دانشمندان جهان است که توسط آزمایشاتش به وسیله‌ای می‌رسد که با استفاده از آن می‌تواند سایز بدنش را به بزرگی یک گودزیلا و یا به کوچکی یک مورچه تبدیل کند و به همین دلیل به او لقب مرد مورچه‌ای می‌دهند. هنری متوجه می شود که این اختراعش می‌تواند به امنیت مردم جهان لطمه بزند برای همین این مسئله را مخفی نگه می دارد. سال‌ها بعد، هنری متوجه می‌شود که شاگرد سابقش دارن موفق شده است که به دانش کوچک‌سازی انسان پی ببرد و لباسی تحت عنوان زنبور زرد ساخته است. پیم به دنبال این است که لباس ساخته شده را به دست آورد و دانش آن را نیز از بین ببرد. هنری فردی به نام اسکات را پیدا می‌کند. اسکات توانایی خوبی در بازکردن سیستم های امنیتی دارد. هنری با آموزش های مختلف اسکات را برای ماموریت آماده می کند تا ...

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «فرشته نزدیک است» به‌ کارگردانی‌ حسین تبریزی، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت ‌8 صبح در ‌قالب‌ برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه با بازی سحر ولد بیگی، پروانه معصومی، پرستو صالحی و مهدی صبایی آمده است: عاطفه تنها در خانه ای قدیمی زندگی می کند. دو پسر او هر کدام ازدواج کرده و به زندگی خود مشغولند. روزی عاطفه زنی را در خانه خود می یابد. وی حاضر نیست آنجا را ترک کند. عاطفه پلیس را خبر می‌کند. هیچ کس به جز عاطفه قادر به دیدن زن نیست زن که خود را شایسته معرفی می کند قدرت های عجیبی دارد از جمله این که می‌تواند پیشگوئی کند، با کمک شایسته عاطفه به پسر کوچکش که مشکل مالی دارد کمک می کند تا در چند شرکت سرمایه گذاری کند و از این طریق سود خوبی نصیبش شود. پسر بزرگ‌تر که پیشرفت مالی برادر کوچک را می‌بیند، تصور می کند مادرش بخشی از میراث پدر را پنهان کرده و اکنون پنهانی به پسر کوچکش می دهد که ...

فیلم سینمایی «اختیار بازی1» به کارگردانی‌ فرانسسی میچیچه، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش می شود.

داستان فیلم با بازی پساکوئاله آنسلمو، گابریلا بلیساریو و سسیلیا سیناردی در یک زندان در ایتالیا و اتفاقاتی که برای زندانیان می افتد شکل می گیرد. رئیس جدید زندان که زنی به نام سیلویا است تصمیم دارد تحولی در تیم فوتبال آنجا به وجود آورد. این اتفاق زمانی میسّر می شود که وی در می‌یابد کارلو ماریانی که به جرم سرقت در زندان است برادر استفانو ماریانی یکی از مربیان صاحب نام در زمینه فوتبال است. اما کارلو از زمان گذشته با برادر خود قطع رابطه کرده و دل خوشی از او ندارد. پدر استفانو به شهری که وی در آنجا به مربیگری مشغول است رفته و از او می خواهد به دیدن برادرش کارلو بیاید. ولی استفانو به بهانه مشغله کاری از این کار سرباز می‌زند که ...

انیمیشن «رستم و اسفندیار» به کارگردانی اسفندیار احمدیه، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این انیمیشن بر اساس افسانه‌های شاهنامه فردوسی می باشد. گشتاسب، پادشاهی ستمگر است. اسفندیار که فرزند اوست، می خواهد تاج و تخت را از او بگیرد و عدالت را برقرار کند. گشتاسب، شرط انتقال پادشاهی به او را، نبرد با رستم و شکست دادن او عنوان می کند و اسفندیار راهی زابل می‌شود تا رستم را در بند کند. بهمن فرزند اسفندیار به نزد رستم می رود تا پیام تسلیم شدن را به او بدهد ولی با مهمان نوازی رستم روبرو می شود و زمانی که رستم پیغام را می شنود، به بهمن می گوید که من با کسی جنگ ندارم. اسفندیار از شنیدن سخن رستم خشمگین می شود و رستم را به خیمه خود دعوت می کند که ...

فیلم سینمایی «آسایشگاه وودلین» به کارگردانی آنتونی بیرنه، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم درباره الی زنی است که تصمیم دارد به همراه نامزدش دان به دور دنیا سفر کند. او برای اینکه از یک طرف در مخارجش صرفه‏جویی کند و از طرف دیگر باز هم پول بیشتری دربیاورد، به نزد خواهرش کیت که صاحب یک آسایشگاه سالمندان است می‏رود و از او می‏خواهد به او یکی از اتاق‏های آسایشگاه را مجانی به او بدهد. و او در کنار آن برای آسایشگاه کار خواهد کرد. کیت نیز با اکراه می‏پذیرد. آسایشگاه چهار سالمند بداخلاق دارد و سال نو نیز نزدیک است. این چهار سالمند هیچ جایی را ندارند بروند و آسایشگاه‏های دیگر نیز آنها را به هیچ وجه نمی‏توانند بپذیرند. لذا ....

جاس آکلَند، هایلی آتوِل و اورلا برادی در فیلم سینمایی «آسایشگاه وودلین» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «اختیار بازی2» به کارگردانی فرانسسی میچیچه، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی پساکوئاله آنسلمو، گابریلا بلیساریو و سسیلیا سیناردی آمده است: در ابتدا مخالفان وی امیدوارند به دنبال کسب نتایج ضعیف توسط تیم، او از کار برکنار شود، اما بر خلاف تصور آنها تیم و بازیکنانش با آموزش ها و برنامه های استفانو در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته است و کم کم نتایجش از باخت به برد تغییر می‌کند. بنابراین تقریبا مخالفان مطمئن می‌شوند استفانو از کار برنار نخواهد شد. لذا با همکاری همان مأمور امنیتی در ساک او مواد مخدر جاسازی می‌کنند و ...

 شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «آزمایشگاه»‌ به‌ کارگردانی‌ حمید امجد، پنجشنبه 9 اردیبهشت ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی رامبد جوان، باران کوثری و افشین هاشمی آمده است : قهرمان غمخوار قلاویز جوان خجالتی شهرستانی، با رتبه اول در رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه فارغ التحصیل شده است. نیلوفر پاکزاد همکلاسی اوست که در آزمایشگاه بیمارستانی که پدرش مدیریت آن را بر عهده دارد، مشغول به کار است. بین قهرمان و نیلوفر رابطه عاطفی پنهان و ناگفته ای وجود دارد که خجالت قهرمان مانع از بروز آن می‌شود.

فیلم سینمایی «عمو بوت نات» به کارگردانی ویوک شرما، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 16:00 از شبکه سه سیما پخش می شود

در خلاصه داستان با بازی آمیتاب پاچان و شاهرخ خان آمده است: بانکو با پدر و مادرش به خانه جدیدی نقل مکان می کنند. آنها از این موضوع خوشحالند بدون آنکه بدانند روح مالک پیشین خانه، هنوز در انجا سرگردان است و خانه را متعلق به خود می داند. روح بوت نات از امدن مزاحمان جدید ناخرسند است و تصمیم دارد آنها را وادار به ترک خانه کند، اما بدون انکه انتظارش را داشته باشد با پسر کوچک خانواده عمیقاً دوست می شود. بانکو و روح بوت نات چیزهای زیادی از یکدیگر یاد می گیرند و در حل مشکلات به یکدیگر کمک می کنند توانائی های خاص روح در جابه جایی اجسام و خبرآوردن ازمناطق دیگر، توجه همگان را نسبت به بانکو جلب می کند تا بالاخره پدر و مادرش و دیگران، متوجه حالت غیر عادی او می شوند علت سرگردانی روح بوت نات بی توجهی پسرش به او و برگزار نکردن مراسم خاص مذهبی مربوط به مردگان برای اوست.

فیلم سینمایی «سرآغاز»‌ به‌ کارگردانی کریستوفر نولان، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود .

در خلاصه این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو آمده است: دام کاب قادر است تا با نفوذ به ناخودآگاه انسان‌ها افکاری را به گونه ای در ذهن آنها تلقین کند که آن افراد گمان کنند افکار خودشان است. او که در عین بی‌گناهی به کشتن همسرش متهم شده نمی‌تواند به کشورش باز گردد و همواره در حسرت دیدار فرزندش بسر می برد. مردی بسیار پر قدرت به نام سایتو به کاب پیشنهادی می‌دهد که چنانچه بپذیرد، مشکل ورود او به کشورش را حل کند. سایتو از کاب می خواهد که به ذهن مردی به نام رابرت وارد شود و افکاری را در ناخودآگاه او تلقین نماید که ...

فیلم سینمایی «کار آموز»‌ به‌ کارگردانی نانسی مایرز، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود .

داستان این فیلم درباره بن ویتاکر هفتاد ساله است که پس از مرگ همسرش به هر روشی متوسل شده تا با فقدان او کنار بیاید اما هنوز احساس می کند به چالشی جدید نیاز دارد. به همین منظور وارد شرکت فروش اینترنتی می شود و به عنوان کارآموز استخدام می شود .

رابرت دنیرو، آن هتوی، رنه روسو و اندرس هولم در فیلم سینمایی «کار آموز» نقش‌آفرینی می‌کنند.

فیلم سینمایی «شمشیر اژدها»‌ به کارگردانی دنیل لیی، جمعه24 اردیبهشت ماه ساعت 14:00 از شبکه سه سیما پخش می شود .

در خلاصه داستان با بازی آدرین برودی و جوهن کوساک آمده است: در زمان امپراطوری هان امپراطور گروهی را مامور محافظت از جاده ابریشم و جلوگیری از جنگ بین قبایل در مسیر راه می کند. در این بین هوآن که افسر مراقبت از جاده است با توطئه افسر مافوقش به شهری مرزی در غرب فرستاده می‌ءشود. او و یارانش به کار اجباری گمارده می شوند و در همین اثنا آنها با گروهی از سربازان فراری رمی مواجه می‌شوند که قصد دارند به شهر وارد شوند. هوآن در می یابد که یک ژنرال رومی کودکی که وارث حکومت روم بوده را از ترس خطر یک ژنرال دیگر به نام تایبریوس به این شهر دور دست آورده. تایبریوس برای کشتن کودک به این شهر حمله می‌کند ولی هوآن با کمک سربازان چینی و رومی در برابر او مقاومت می‌کند و نهایتا در جنگی تایبریوس را می کشد.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «پایان ناخوشایند» به کارگردانی جان مککی، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با نقش آفرینی کارن گیلان، استنلی وبر درباره چاپ اولین کتاب یک نویسنده زن جوان توسط یک ناشر مرد جوان است. اما ناشر بدون اطلاع نویسنده عنوان کتاب را تغییر داده است لذا همین امر باعث می شود. زن دیگر علاقه‌ای به ادامه کار با این ناشر را نداشته باشد. اما ناشر تمام تلاش خود را می‌کند تا او بازگردد که در همین حین این دو به یکدیگر نیز علاقه مند می‌شوند.

شبکه پنج سیما

انیمیشن «ماجرای دسپرو» به کارگردانی سم فل، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی متیو برادریک، اما واتسون، داستین هافمن و تریسی آلمن درباره سه قهرمان بی‌شباهت به یکدیگر است: یک موش ناجور که ترجیح می‌دهد به جای خوردن کتاب‌ها آن را مطالعه کند، یک موش غمگین که قصد دارد تاریکی سیاه‌چال را ترک کند و یک دختر خدمتکار دست و چلفتی با گوش‌های گل‌کلمی که سرنوشت او را با شاهزادگان قصر یکی می‌کند.

انیمیشن «ماجرای آجیل فروش» به کارگردانی پیتر لپنیوتیز، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 9 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود .

در خلاصه داستان فیلم آمده است: راکون و حیوانات جنگل قصد جمع کردن آذوقه زمستانی دارند و ذخیره خود را از گاری حمل آجیل تامین می‌کنند. ولی سنجاب و دوست موشش باعث آتش گرفتن گاری می‌شوند و همین باعث اخراج آنها از گروه می شود و آنها سعی می‌کنند اوضاع را درست کنند.

فیلم سینمایی «اداره مهمان نوازی» به کارگردانی یوشیشینگ می یاک، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی ریو نی شی کی دو، ماکی هوری کی تا و کنجو کورا آمده است: کاک می زو کارمند فرمانداری روستای کوچی است. او و همکارانش سعی می کنند که کوچی را به مردم شهر‌نشین معرفی کنند تا از این طریق جذب توریست کرده و در آمد مردم منطقه را بالا ببرند. آنها تصمیم می گیرند از افراد معروف کوچی جهت تبلیغات استفاده کنند یکی از این افراد جوانی به نام یوشی کادو نام دارد که قبول می‌کند سفیر گردشگری کوچی باشد. یوشی کادو فردی به نام کیوتو را به کاک می زو معرفی می‌کند، که سالها پیش طرحی را برای جذب توریست مطرح کرده و طرحش رد شده است. کاک می زو به همراه دختر جوانی به نام تاکی که به تازگی استخدام شده، به سراغ آقای کیوتو می‌روند و ...

فیلم سینمایی «قطار چنای» به کارگردانی روهیت شتی، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی دپیکا پادوکن، شاهرخ خان و ساتیاراج آمده است: راهول که در کودکی والدینش را از دست داده است و همراه پدربزرگ و مادر بزرگش زندگی می کند در نود و نهمین جشن تولد پدر بزرگش او را از دست می دهد و مادر بزرگش از وی می خواهد تا آخرین وصیت پدربزرگ را که بردن عتیقه ارثیه خانوادگیشان به دهکده زادگاه اوست را راهول انجام دهد، زیرا او قابل اطمینان خانواده است. راهول که قصد رفتن به سفری تفریحی به همراه دوستانش داشته تصمیم می‌گیرد در راه بازگشت به وصیت پدربزرگش عمل کند اما ...

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «ماجرای آجیل فروش» به کارگردانی پیتر لپنیوتیز، پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 21:00 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

داستان از این قرار است که: راکون و حیوانات جنگل قصد جمع کردن آذوقه زمستانی دارند و ذخیره خود را از گاری حمل آجیل تامین می‌کنند ولی سنجاب و دوست موشش باعث آتش گرفتن گاری می‌شوند و همین باعث اخراج آنها از گروه می‌شود و آنها سعی می‌کنند اوضاع را درست کنند.

انیمینش سینمایی «داستان زال» به کارگردانی اسفندیار احمدیه، جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 21 از شبکه کودک پخش می‌شود.

داستان از این قرار است که: پس از تولد زال، سام پدر زال که می‌پنداشت موی سپید فرزندش نشانه اهریمن بودن اوست او را در کوهستان رها می‌کند. سیمرغ زال را یافته و از او نگهداری می‌کند سال‌ها از این ماجرا می‌گذرد، پیرمردی بر حسب اتفاق زال را در کوهستان همراه با جوجه‌های سیمرغ می‌بیند. این خبر به گوش سام می‌رسد و در صدد پیدا کردن او قرار می‌گیرد و در نهایت او را به نزد خود آورده تربیت او را به عهده می‌گیرد...

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ربودن مادر بزرگ»، «قلعه نانگاه»، «ورود زنده‌ها ممنوع»، «موعد مقرر» و «گریز شبانه» پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 11 ،15 ،17،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «یک جمع خوب»، «ستاره شناس»، «شتاب»، «من و خرس‌ها» و «27 متر برف بر ثانیه » جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت11، 15 ،17 ،21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

کد خبر 333653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار