همشهری آنلاین: وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه برخی کشورها با انتخاب مسیر غلط، میهمانان ناخوانده ای را به منطقه دعوت کردند، گفت: برای برگزاری رزمایش‌ها در مناطق تحت نفوذ، هیچ محدودیتی نداریم.

حسین دهقان

به گزارش وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حق حاكمیت جمهوری اسلامی ایران بر آب های خلیج فارس و بخشی از دریای عمان افزود: جمهوری اسلامی ایران در هیچ زمینه ‌ای فراتر از حقوق بین الملل تعریف شده در ‌آب های ساحلی، منطقه‌ای و آزاد دنیا ادعایی ندارد.

وی گفت: فرمایشات رهبر انقلاب تاكید بر همین حق است كه به ما در زمینه دفاع از سرزمینمان در عرصه های هوا، فضا، زمین و دریا این اجازه را می دهد تا از خود دفاع كنیم و بر این اساس به هیچكس اجازه تعرض نخواهیم داد.

سردار دهقان افزود: آنچه كه امروز آمریكایی ها و به تبع آن عربستان و كشورهایی كه با پول عربستان حكومت می كنند ادعا دارند، هیچ منفعتی برای آنان نخواهد داشت.

وی تصریح كرد: امروز آمریكا و عربستان تلاش می كنند با ناامن سازی منطقه، زمینه حضور آمریكا و نیروهای فرامنطقه ای را فراهم كنند تا ناامنی كه خود ایجاد كردند به پای جمهوری اسلامی ایران بگذارند.

وزیر دفاع افزود: این درحالیست كه جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات، استقلال و امنیت پایدار منطقه است.

سردار دهقان گفت: برخی كشورها با انتخاب مسیر غلط، میهمانان ناخوانده ای را به منطقه دعوت كردند.

وی افزود: هیچ محدودیتی در برگزاری برنامه های نظامی نداریم و آنهایی كه از هزاران كیلومتر آن طرف تر آمدند و مدعی برقراری امنیت در منطقه هستند باید بدانند حضور آنها عامل ناامنی است.

 

کد خبر 333030

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha