مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: رییس شبکه هپاتیت ایران از برنامه‌ریزی‌های نامناسب در تامین داروی بیماران "هپاتیت سی" انتقاد کرد.

علویان

به گزارش ایسنا، دکتر سید مؤید علویان در واکنش به عدم برنامه‌ریزی مناسب در تأمین داروی بیماران هپاتیت C اظهار کرد: در حال حاضر خوشبختانه اکثر داروهای درمان هپاتیت سی در ایران تولید می‌شود و به دنبال وارد شدن داروی سوفوسبوویر ایرانی، پروتکل درمان از یک سال به حدود سه ماه در اکثر بیماران کاهش پیدا کرد و در تحولی که در درمان هپاتیت C در یک سال اخیر در دنیا و کشور رخ داد، امید قطعی برای درمان بیماران هپاتیت C را به امید واقعی تبدیل کرد.

وی همچنین افزود: شبکه هپاتیت ایران از 16 آبان ماه 1394 از انحصار تولید دارو توسط یک شرکت انتقاد و درخواست کرده بود که وزارت بهداشت و حوزه غذا و دارو این فرصت را به همه شرکت‌های تولید داخل بدهند که وارد عرصه تولید دارو برای بیماران هپاتیت شوند، اما متاسفانه وزارت بهداشت توجه نکرد و از حدود دو هفته قبل به دلایل نامعلوم دارو سوفوسبوویر نایاب شد.

علویان ادامه داد: هم اکنون بیماران هپاتیت c در دسترسی به این دارو با مشکل مواجه شده‌اند، این در حالی است که بسیاری از این بیماران در میانه درمان هستند. حال چه باید کرد؟ اگر مسئولین خود را جای بیماران قرار دهند می‌توانند در جهت حل مشکلات بیماران اقدام کنند. متاسفانه با وجود پیگیری‌های انجام شده، وزارت بهداشت و شرکت دارویی پاسخگو نیست. چه باید کرد؟

کد خبر 332697

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha