همشهری آنلاین:‌ سید ایوب موسوی، وزنه‌بردار شایسته کشورمان با رکورد مجموع ۳۵۶ کیلوگرم، بعد از دنیس اولانوف از قزاقستان روی سکوی نایب قهرمانی دسته ۸۵ کیلوگرم آسیا ایستاد.

Ayyoob Mousavi

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، موسوی که با 21 سال سن جوان‌ترین عضو تیم ملی در چهل و ششمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیاست، در حرکت یک ضرب دسته 85 کیلوگرم با مهار وزنه 158 کیلوگرم در مکان پنجم ایستاد، اما ناامید نشد و با درخشش در دوضرب دو مدال نقره ارزشمند را نصیب تیم ملی کرد.

موسوی در یک ضرب بعد از آن که یک بار در مهار وزنه 157 کیلوگرمی ناموفق عمل کرد، وزنه 158 کیلویی را بالای سر برد تا در جدول باقی بماند. انتخاب بعدی سجاد انوشیروانی برای نماینده جوان کشورمان وزنه 163 بود که موسوی در مهار آن ناموفق عمل کرد.

با این حال موسوی در دوضرب شروع فوق‌العاده ای داشت و با مهار وزنه 190 در اولين فرصت در جمع مدعیان قرار گرفت. با این حال شاهکار سید ایوب موسوی زمانی بود که در دومین فرصت خود پشت وزنه 198 کیلوگرمی ایستاد و با مهار آن مدال نقره دوضرب و مجموع را مسجل کرد.

موسوی که سال گذشته و در رقابت‌های جوانان جهان وزنه 188 کیلویی را مهار کرده بود، این بار 10 کیلوگرم بیشتر را بالای سر برد تا با شایستگی در اولین تجربه حضور خود در رقابت‌های بزرگسالان روی سکوی نایب قهرمانی بایستد.

نماینده خوزستانی کشورمان در ادامه پشت وزنه 200 کیلوگرمی ایستاد که مهار آن تاثیری در جایگاهش نداشت و البته سه چراغ قرمز را برای او به همراه داشت.

در پایان پيكارهای دسته 85 کیلوگرم، دنیس اولانوف از قزاقستان با مهار وزنه‌های 168 کیلوگرم در یک ضرب و 205 کیلوگرم در دوضرب، با حدنصاب مجموع 373 کیلوگرم هر 3 مدال طلای این وزن را از آن خود کرد و اینگ سو از چین با حدنصاب مجموع 353 کیلوگرم (165 یک ضرب و 190 دوضرب) بعد از سید ایوب موسوی روی سکوی سوم آسیا ایستاد.

کد خبر 332276

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ساير ورزش‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha