سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رژیم سه روزه کره بادام زمینی، یکی از صدها برنامه کاهش وزن سریع است که کاهش وزنی آسان و تقریبا بدون دردسر را وعده می‌دهد.

آشنایی با رژیم غذایی کره بادام زمینی

کسی دقیقا نمی‌داند این رژیم توسط چه کسی و چطور ارائه داده شد. اما به هر صورت، بعضی از کارشناسان عقیده دارند رژیم سه روزه کره بادام زمینی، ترکیبی از رژیم کره بادام زمینی و روزه سه روزه می‌باشد. این برنامه‌ها روی مصرف کره بادام زمینی با هدف کاهش وزن سریع‌تر متمرکز هستند. البته ما توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب این برنامه رژیمی ابتدا با پزشکتان مشورت کنید. این رژیم سه روزه ممکن است به شما کمک کند دست کم دو و نیم کیلو کم کنید.

این رژیم همان طور که از نامش معلوم است، سه روزه است و باید با مصرف کره بادام زمینی، کالری دریافتی را کاهش داده و کاهش وزن داشته باشیم. اصول اولیه این برنامه، بر اساس روزه سه روزه و پنج روزه است، بنابراین این برنامه‌ها خیلی مشابه هستند.

رژیم سه روزه کره بادام زمینی، ورژن پیشرفته رژیم اصلی پنج روزه کره بادام زمینی است. در این برنامه باید حدود 4 تا 6 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی در هر روز خورده شود. این یک برنامه کم کالری بوده و شامل دریافت 35 درصد کالری از چربی‌های غیراشباع کره بادام زمینی می‌باشد.

هرچند کره بادام زمینی چربی بالایی دارد اما دریافت کالری از سه روز مصرف کره بادام زمینی 1200 می‌باشد. زمانی که فرد رژیم گیرنده کالری بیشتر از آن چه مصرف می‌کند می‌سوزاند، بدن مجبور می‌شود چربی‌های ذخیره شده را بسوزاند. این حالت باعث کاهش وزن سریع‌تر می‌گردد. این رژیم سه روزه، کربوهیدرات کم و پروتئین بالا دارد. به دلیل این که پروتئین با سرعت کمتری می‌سوزد، به احساس سیری برای مدت طولانی‌تر کمک می‌کند. پروتئین موجود در کره بادام زمینی، تکرار خوردن‌ها یا "مدام چیزی خوردن" را به حداقل می‌رساند. همه این‌ها یعنی کاهش وزن!

کره بادام زمینی

  • یک نمونه منو

منوی روزانه شامل 3 وعده و یک اسنک یا دسر می‌باشد. وعده‌ی غذایی حاوی پروتئین کم چرب همراه با سبزی‌جات و بُرشی ازنان سبوس‌دار یا یک کاسه بلغور جودوسر است. می توانید کره بادام زمینی را هر زمانی از روز که خواستید میل کنید، مثلا زمان اسنک خوردن. کره بادام زمینی به شما احساس سیری می‌دهد بنابراین بعد از خوردن یک وعده سبک، احساس رضایت و سیری خواهید کرد.

  • مزیت های رژیم سه روزه کره بادام زمینی
  • وفاداری به آن راحت است!

این رژیم، به راحتی قابل پیگیری است چون ملزمتان نمی‌کند دنبال غذاهای کمیاب و نه چندان معمول بروید. در واقع اگر غذاهای موجود در یک رژیم غذایی بیشتر در دسترس باشند، احتمال این که فرد رژیم گیرنده به آن پایبند بماند بیشتر است.

  • کاهش وزن سریع‌تر

بازهم تکرار می‌کنیم که این یک رژیم پُرپروتئین و کم کربوهیدرات با کمترین میزان کالری است. این رژیم به شما کمک می‌کند فقط در سه روز حدود 5 کیلوگرم کم کنید.

  • نقاط ضعف رژیم سه روزه کره بادام زمینی
  • محدود کننده است

چون کالریی مصرفی تنها به 1000 تا 1200 محدود می‌شود، پایبند ماندن به آن نیاز به تلاشی توان فرسا دارد. در واقع وقتی آن را ادامه می دهید، دارید به خودتان گرسنگی می‌دهید.

  • ویژگی‌های یک سبک زندگی سالم را ندارد

رژیم سه روزه کره بادام زمینی، شامل ورزش نمی‌شود یعنی شرایط تمرین و ورزش را برایتان مهیا نمی‌کند. وقتی قرار است این قدر کم بخورید، انرژی لازم برای انجام فعالیت‌های شدید را نخواهید داشت.

  • نتایج ماندگار ندارد

درست مانند هر برنامه کاهش وزن سریع دیگری، وزنی که در این رژیم از دست می‌دهید، تنها وزن آب بدن است. پس این احتمال وجود دارد که با برگشتن به عادات غذایی عادی‌تان، این وزن دوباره برگردد.

منبع: تبيان

کد خبر 331162

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha