همشهری آنلاین: کتاب «شام آخر در وین» که روایت یک خبرنگار هسته‌ای از مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ است، منتشر شد.

شام اخر در وین

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «شام آخر در وین» نوشته‌ حسن محمدی كه روايت او از مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ است، با یادداشتی از دکتر علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده از سوي انتشارات بامداد نو منتشر شد.

حسن محمدی نویسنده کتاب «شام آخر در وین» و از اعضای گروه رسانه‌ای همراه با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای درخصوص این کتاب گفت: در کتاب «شام آخر در وین» سعی شده است علاوه بر مرور خاطراتي از اتفاقات و رخدادهای حاشیه‌ای مذاکرات که تاکنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است، نگاهی آسیب‌شناسانه به فرایند رسانه‌ای مذاکرات هم لحاظ شود.

نویسنده کتاب «شام آخر در وین» تصریح کرد: به عنوان یک خبرنگارِ هسته‌ای که از سال ۱۳۸۲ در جریان مذاکرات و فعالیت‌های هسته‌ای بوده‌ام، به طور ویژه از سال ۱۳۹۲ به عنوان سردبیر پایگاه تخصصی «امید هسته‌ای ایرانیان» مذاکرات را دنبال کرده‌ام.

وی اضافه کرد: معتقدم تیم رسانه‌ای که مذاکرات را به طور تخصصی پوشش می‌داد، روند رو به رشدی را طی کرد و در مهم‌ترین کارزار سخت و پیچیده مذاکراتی چند دهه اخیر کشورمان این تیم رسانه‌ای در مسیر پر پیچ و خم هسته‌ای آبدیده و بین‌المللی شد.

محمدی تاکید کرد: با نشان دادن زوایای پنهان و پشت پرده‌ مذاکرات هسته‌ای از منظر یک خبرنگار، تلاش کرده‌ام نگاهی نقادانه و آسیب‌شناسانه به فعالیت‌های رسانه‌ای وزارت امور خارجه و همکاران رسانه‌ای خود داشته باشم تا در آینده و در کارزارهای مهم دیگر تجربیات اندوخته شده و منتشر شده در کتاب «شام آخر در وین» مثمر ثمر واقع شود.

این کتاب از ۶ فصل تشکیل شده است که هر یک از آنها بر اساس یک دور از مذاکرات هسته ای از وین ۴ تا پایان گفتگوها و دست یابی به توافق را در بر می گیرد.

گفتنی است، کتاب «شام آخر در وین» كه دربرگيرنده‌ تصاويري از دوران مختلف اين مذاكرات است، با شمارگان دو هزار نسخه در ۱۸۸صفحه‌ رنگي و قیمت ۲۰ هزار تومان توسط انتشارات بامداد نو منتشر و اخیرا روانه‌ بازار كتاب شده است.

کد خبر 329913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار