همشهری آنلاین: دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در یادداشتی در کانال شخصی خود درباره لغو سفر روحانی به اتریش نوشت:

قرار بود روز سه‌شنبه بعد ازظهر، رئيس جمهوری را به همراه تنی چند از وزرا و مشاورين در سفر به اتريش همراهی كنم. در واپسين ساعات سفر از سوی دکتر روحانی لغو و به زمان مناسب موكول شد. دفتر رئيس جمهور علت تعویق سفر را "ملاحظات امنيتی و تامین شرایط مطلوب تر در خصوص برنامه و توافقات مورد نظر دو کشور" اعلام کرد.

اينكه رسانه‌های خارجی، شبکه‌های بیگانه و ضد انقلاب، چه گفته و چه تفسير كرده و می‌كنند؛ اهميتی ندارد. اما آنچه رسانه‌های ما می‌گويند، قاعدتا مهم است. و بویژه انتظار می‌رود که رسانه ملی مسیر آنها را نرود.

متحیرانه برنامه‌ای دیدم که آشکارا رویکرد رییس‌جمهور اتریش و مقامات آن کشور را بر موضع ریاست جمهوری خودمان ترجیح می‌داد. اینکه گویی "امنيت در حد اعلا برقرار بوده، تدابیر شدید امنیتی درست شبیه سفر رؤسای جمهور روسیه، چین و آمریکا در نظر گرفته بوده" و ... لذا اطلاعیه دفتر رييس جمهوری ایران بی‌اساس است!

دلم می‌سوزد. مدتهاست طیفی از رسانه‌ها در خصوص مسایل مهم سیاست خارجی و عملکرد دولت، نه تنها حرف رییس جمهور اتریش را بر بیانیه رسمی دفتر رییس جمهور خودمان ترجیح می‌دهند؛ بلکه اظهارنظر و تحلیل و گاه خیال‌پردازی مقامات غربی؛ و خیلی اوقات نیز افراد دست چندم و غیر مسئول آمریکایی را از سخن رییس جمهور و مدیران ارشد کشورمان مستندتر می‌دانند و مداوما به بازتاب آن می‌پردازند. به راستی چرا و به چه قیمت؟

درد است. متاسفانه عده‌ای ندانسته، و چه بسا برخی هم آگاهانه، حقایق و منافع ملی را به پای سیاست قربانی می‌کنند. و البته مقامات و بخش‌های مسئولی هم، با كم‌كاری و بی‌دقتی، باعث تخريب و تضعیف مواضع جمهوری اسلامی؛ و بهانه دادن به این و آن، می‌شوند.

در همین حد و با اطلاع دقیق از جزئیات رویداد، اعلام می‌کنم که رئيس جمهوری شجاعانه و از موضع "عزت، حكمت و مصلحت" يك تصميم انقلابی گرفت. تا از این پس، همه ميزبانان نماينده ملت رشيد و عزيزمان بدانند که "عزت و اقتدار ایران و ایرانی" از چه درجه اهمیتی برخوردار است. اين تصميم، مستحق تكريم و قدرشناسی است يا تخريب؟! و آیا شایسته است که بدلیل عدم امکان بیان خیلی از مسایل (بخاطر مصلحت و منافع کشور)، بهره‌برداری سیاسی شود و افراد و تریبون‌ها حقوق مردم را نادیده بگیرند؟

من ديپلماسی بلد نيستم ولی غرور دینی و ملی آقای روحانی و استواری و سخت گيری ايشان در برخورد با تروريست‌ها و آدم‌كش‌ها را می‌ستايم. و به اين تصميم انقلابی، شجاعانه و هوشیارانه، که عزت و منافع پایدار کشور را بدنبال دارد؛ علی‌رغم هر خسارت احتمالی و کوتاه‌مدت، از صميم قلب احترام می‌گذارم. معتقدم كه او يك انقلابی با تدبیر، شاگرد امام، مطيع و يار رهبری است.

اميد كه امسال، همه با هم باشيم تا ملت آسايش و آرامش بيشتری بيابد و مرهمی نهیم بر زخم‌های اقتصادی و اجتماعی ملت شريف ايران. ان شاءالله.

کد خبر 329064

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی