همشهری آنلاین: ولادیمیر پوتین٬ رئیس جمهوری روسیه در دومین سالگرد الحاق کریمه به روسیه روز جمعه در حرکتی نمادین از پروژه ساخت پلی بر روی تنگه کرچ در این شبه جزیره بازدید کرد.

کریمه

این پل با هزینه‌ای معادل سه میلیارد یورو کریمه را به جنوب روسیه متصل می کند و‍ به منزله کمک مسکو برای بهبود اوضاع اقتصادی منطقه تلقی می شود.

یورونیوز خبر داد بسیاری از ساکنان سباستوپول در مراسم پیوستن کریمه به روسیه شرکت کردند. یکی از آنها گفت: « گرچه هنوز مشکلاتی وجود دارد اما اوضاع خوب است. قبل از هر چیز ساکنان کریمه روحیه خوبی دارند به این دلیل که به سرزمین مادریشان پیوسته‌اند.»

دیگری افزود: «مشکلات زیادی هست. بعنوان نمونه٬ کاغذبازی بیش از اندازه زیاد شده و فشارهای زیادی روی کسب و کارهاست. از سوی دیگر مقامهای اجرایی هم کم تجربه هستند.»

همزمان اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از ادامه تمامی تحریم‌هایی که در ژوییه سال ۲۰۱۴ علیه مسکو وضع کرده بود خبر داد. این تحریم‌ها مستقیما اقتصاد یالتا را تحت تاثیر قرار داده است.

آندری روستنکو٬ شهردارد یالتا در این زمینه گفت: «اگر تحریم‌ها وجود نداشت٬ گردشگران اروپایی بیشتر می‌آمدند. اقتصاد یالتا تا حد زیادی به کشتیهای تفریحی وابسته است. قبلا طی فصل نزدیک به ۲۰۰ کشتی پر از گردشگر به اینجا می‌آمدند.»

شبه جزیره در جریان ناآرامیهای انقلاب اوکراین در مارس ۲۰۱۴ از اوکراین جدا و درپی یک همه پرسی ضمیمه خاک فدراسیون روسیه شد. در پی آن ایالات متحده آمریکا، اروپا، ژاپن٬ استرالیا و کانادا با محکوم کردن روسیه به دلیل مداخله در امور داخلی اوکراین٬ تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کردند.

کد خبر 328532

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha