مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: آیت‌الله سید احمد خاتمی گزارش برنامه‌های آخرین اجلاس مجلس خبرگان چهارم را تشریح کرد.

مجلس خبرگان رهبری

آیت الله سید احمد خاتمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا گفت: آخرین اجلاس دور چهارم مجلس خبرگان رهبری در روزهای سه‌شنبه (18 اسفند) و چهارشنبه هفته جاری در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود که در ابتدای این اجلاس پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و نطق رئیس مجلس خبرگان رهبری، نطق‌های قبل از دستور و تشکیل کمیته تدوین بیانیه را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در این اجلاس دو میهمان داریم که میهمان اول آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان است که در رابطه با انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارایه می‌دهند و بعد از ایشان نیز پنج نفر از نمایندگان اظهارنظر می‌کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: در رابطه با موضوع دوم تجربه موفقی در اجلاس قبلی مجلس خبرگان داشتیم که گفتیم در رابطه با مسایل هسته‌ای هم موافق و هم مخالف صحبت کند و خبرگان فهیم هستند و خود قضاوت خواهند کرد، به همین دلیل این بار هم با استفاده از تجربه موفق قبلی از محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت دعوت کردیم تا در رابطه با مسایل اقتصادی گزارشی را بیان کند.

آیت الله خاتمی افزود: همچنین از محمد خوش‌چهره کارشناس مسایل اقتصادی دعوت کرده‌ایم تا سخنان معاون رئیس جمهوری را بشنود و مورد تحلیل قرار دهند.

وی ادامه داد: ما در پی مچ‌گیری نیستیم بلکه به دنبال دریافتن حقایق هستیم، نقد منصفانه یعنی اینکه خوبی‌ها را ببینیم و تجلیل کنیم و نقاط ضعف را ببینیم و راهکار ارایه دهیم.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مجلس چهارم خبرگان تا شروع به کار مجلس پنجم اجلاس دیگری ندارد، گفت: نمایندگان چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری تا زمان افتتاحیه مجلس پنجم همچنان نماینده مجلس خبرگان رهبری خواهند بود.

خاتمی افزود: اعضای مجلس خبرگان رهبری پس از اجلاس نوزدهم، در روز پنج شنبه هفته جاری (20 اسفند) پس از زیارت مرقد امام راحل و عظیم الشان به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند.

آیت الله خاتمی افزود: مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز در روز چهارم خردادماه 1395 برگزار خواهد شد.

کد خبر 327357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار