همشهری آنلاین: وزیر خارجه عمان گفت: با اراده و تصمیم قاطع به ایران آمده‌ایم ؛ این سفر بر ضد طرف دیگری نیست و نخستین و آخرین هدف از این سفر همکاری بین دو کشور است.

یوسف بن علوی

به گزارش ایرنا یوسف بن علوی در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف با اشاره به روابط برادرانه بین دو کشور ایران و عمان اظهار داشت: روابط برادرانه بین دوکشور روابطی است که هم در سطح شخصی و هم در سطح رسمی بین ما وجود دارد.

وی افزود: سفر هیات عمانی به ایران در شرایطی انجام می‌شود که تحریم‌های بین‌المللی غیرمشروع علیه ایران برداشته شده است و ما با اراده و تصمیم قاطع به اینجا آمده‌ایم که در چارچوب روابط برادرانه با هم همکاری کنیم.

وزیر خارجه عمان با بیان اینکه افق‌های جدیدی در روابط دو کشور وجود دارد، اظهار کرد: ما در سطوح همکاری اقتصادی و سرمایه‌گذاری، فرهنگی و عملی و همه زمینه‌هایی که می‌تواند برای دو کشور و ملت همسایه سودآور باشد همکاری می‌کنیم.

یوسف بن علوی در بخش دیگری از اظهارت خود گفت: سفر من در چارچوب اهتمام جهانی نسبت به جمهوری اسلامی ایران انجام شده و این به دلیل موقعیتی است که ملت همسایه ایران در میان ملت‌ها و دولت‌ها دارد.

وی یادآور شد: همکاری‌های دو کشور در دو بخش منطقه‌ای و بین‌المللی است و مایل هستم به طور قاطع تاکید کنم که این سفر و گرایش و جهت‌گیری آن در ادامه روابط دوستانه و برادرانه‌ای بوده که بین ایران و عمان بوده و هست.

وزیر خارجه عمان تصریح کرد: این سفر بر ضد طرف دیگری نیست و نخستین و آخرین هدف از این سفر همکاری بین دو کشور است.

یوسف بن علوی خاطرنشان کرد: معتقدیم همکاری با کشور همسایه ایران می‌تواند افق‌های جدیدی را برای دست یافتن به ثبات و امنیت در منطقه باز کند.

وی ادامه داد: ما تمایل فراوان داریم برای اینکه از این جا کار را شروع کنیم و به آینده چشم بدوزیم تا اینکه کشورهای منطقه بتوانند به ثبات و امنیت اهتمام داشته باشند و برای تاسیس امنیت منطقه‌ای تلاش کنند.

وزیر خارجه عمان گفت: اهمیت روابط متقابل بین دو کشور در این است که زمینه‌های اختلافات و رویارویی را از بین می‌برد و ما در این سفر تایید این نظر را دیدیم.

وی با بیان اینکه منطقه ما اهمیت زیادی برای منافع جهانی دارد، گفت: لازم است این منافع را در نظر بگیریم و استفاده مشترک از این منافع را پیگیری کنیم و دست به ریسک نزنیم و ماجراجویی نکنیم تا برخورد و اختلافات بوجود نیاید و دست به حرکاتی نزنیم که منطقه ما را در معرض خطراتی قرار دهد که رهایی از آن دشوار است.

علوی ابراز اطمینان کرد که این پیام صلح و دوستی است و پیام دیگری نیست.

کد خبر 325764

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha