دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: شورای ریاستی لیبی در شهر الصخیرات مراکش از تشکیل دولت جدید که شامل فقط ۱۳ وزیر است و دولتی کوچک محسوب می‌شود، خبر داد.

alseraj

 فایز السراج، نخست‌وزیر دولت توافق ملی لیبی و رئیس شورای ریاستی اعلام کرد در انتخاب وزرا شایستگی و لیاقت را در نظر گرفته است و کابینه جدید شامل 13 پست وزیر و پنج وزیر مشاور است.

پیشتر السراج کابینه خود را که شامل 30 وزیر بود تشکیل داد اما پارلمان به آن رأی اعتماد نداد و خواهان کاهش تعداد وزرا شد.

در کابینه السراج، ابراهیم البرغثی وزیر دفاع، صالح الخوجه وزیر کشور و محمد الظاهر السیاله، وزیر امور خارجه و همکاری بین‌المللی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی،همچنین الطاهر الهادی الجهیمی وزیر برنامه ریزی، محمد هلال العزابی وزیر آموزش، میلاد محمد معتوق، وزیر ارتباطات و جمعه عبدالله الدرسی، وزیر دادگستری هستند.

عبدالمطلب احمد ابوفروه، وزیر اقتصاد و صنعت، فاخر مفتاح ابوفرنه، وزیر دارایی، عمر بشیر الطاهر، وزیر بهداشت و بداد قنصو مسعود، وزیر دولت محلی هستند.

فاضی منصور الشافعی وزارت امور اجتماعی و علی قلمه محمد نیز وزارت کار را در اختیار گرفتند.

فتحی المجبری، سخنگوی شورای ریاستی لیبی اعلام کرد که تمامی طرف‌ها امتیازهايی را داده‌اند و توافق ملی رعایت شده است. ما از پارلمان می‌خواهیم تا به کابینه جدید رای دهد.

اخیرا کشورهای غربی از طرف‌های لیبیایی خواستند تا هرچه سریع‌تر دولت توافق ملی را تشکیل دهند.

از زمان سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی تاکنون شبه نظامیان کنترل مناطق را در دست دارند. اخیرا نیز داعش برخی مناطق این کشور را اشغال کرده است.

کد خبر 325216

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی