همشهری آنلاین: پرونده احسان مازندرانی و عیسی سحرخیز دو تن از روزنامه‌نگاران بازداشتی، با صدور کیفرخواست از سوی دادستانی تهران، برای رسیدگی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارسال شد.

به گزارش تسنيم،  سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع مازندرانی و سحرخیز درباره آخرین وضعیت پرونده موکلان خود گفت: پرونده موکلانم با صدور کیفرخواست به شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارجاع شده اما هنوز فرصت نکرده‌ام به شعبه مراجعه کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا برای پرونده سایر متهمان نیز کیفرخواست صادر و به شعبه 28 دادگاه انقلاب ارسال شده است افزود: از این موضوع اطلاع ندارم اما می‌دانم که پرونده موکلانم به شعبه 28 دادگاه انقلاب ارسال شده است.

علیزاده طباطبایی پیشتر نیز به خبرنگار تسنیم گفته بود: در این پرونده بازپرس معتقد بود اقدامات اینها فقط مصداق فعالیت تبلیغی علیه نظام است اما دادستان عقیده داشت این اقدامات علاوه بر فعالیت تبلیغی علیه نظام، مصداق اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و توهین به مقامات است. البته برای برخی از متهمان علاوه بر اتهامات یاد شده، نشراکاذیب هم گرفته‌اند. موضوع برای حل اختلاف به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شد که دادگاه به نفع دادستان نظر داد.

کد خبر 325193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار