همشهری آنلاین: دیدارهای انفرادی مسابقات شمشیربازی جام جهانی کلاس آ ایتالیا در حالی به پایان رسید که مجتبی عابدینی با عملکرد فوق‌العاده خود موفق به صعود به جمع ۱۴ بازیکن برتر جهان شد و پاکدامن هم در موقعیت المپیکی شدن قرار گرفت.

M.Abedini

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مجتبی عابدینی و علی پاکدامن، دو شمشیرباز اعزامی ایران به جام جهانی کلاس آ ایتالیا بودند.

در چارچوب مسابقات بخش انفرادي که با حضور 191 بازیکن در پادووا انجام شد، مجتبی عابدینی موفق به کسب جایگاه ششم شد. این شمشیرباز اسلحه سابر با قرعه استراحت در مرحله مقدماتی روبرو شد و به طور مستقیم به جدول ۶۴ نفره صعود کردو در این مرحله با شكست ١٥ بر ١١ داريو واير از ايتاليا به جدول ٣٢ نفره رسيد و سپس ساندرو بازادزه از گرجستان را شكست داد و به جمع ١٦ بازيكن برتر اين مسابقات راه يافت. عابدینی در این مرحله مقابل نماينده كشور رومانی به برتري ١٥ بر ١٢ دست یافت و به جمع هشت بازیکن برترصعود کرد، اما در این مرحله مقابل آلمونتانو از ايتاليا كه قهرماني جهان و المپیک را در اختیار دارد، با نتيجه ١٥ بر ١٤ شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

پاکدامن هم پس از صعود از مرحله مقدماتي، حريفي از مكزيك را در جدول ١٢٨ نفره برد، اما در جدول ٩٦ نفره برابر نماينده قدر روسيه ١٥ بر ١١ باخت و از صعود به مراحل بالاتر بازماند.

پاكدامن از حضور در اين مسابقات صاحب يک امتياز المپيكي شد، ضمن این که در رده‌بندی نهایی نیز جایگاه ۸۱ را به خود اختصاص داد.
در پایان دیدارهای انفرادی مسابقات شمشیربازی جام جهانی ایتالیا و براساس نتایج این رقابت‌ها، رنکینگ جدید فدراسیون جهانی منتشر شد.

بر اساس این رنکینگ مجتبی عابدینی با جهشی خیره‌کننده در رده 12 جهان ایستاد. بدین ترتیب وی با حضور در جمع 14 بازیکن برتر دنیا موقعیت خود را برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ نهایی کرد، ضمن این که باعث تقویت شانس المپیکی شدن علی پاکدامن هم شد.

پاکدامن در رده‌بندی جدید جهانی صاحب رده 29 شده و با فاصله زیادی نسبت به دیگر رقیبان آسیایی خود، بهترین بازیکن قاره در رنکینگ به حساب می‌آید که می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد.

کد خبر 323730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار