همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت معاونت بازرگانی وزارت کشاورزی گفت: براساس نامه وزیر کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به میزان تولید، واردات و ذخایر کشور، از سال آینده نیازی به واردات گندم نیست و ثبت سفارش آن ممنوع می‌شود.

Wheat

سید جمال مدرسی در گفتگو با ایسنا، درباره ابلاغیه ضوابط جدید واردات گندم که يكشنبه 11 بهمن‌ماه از سوی خبرگزاری ایسنا اعلام شد، اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با توجه به میزان تولید گندم و واردات و ذخایر کنونی کشور در سال آینده نیازی به واردات آن وجود ندارد و بر همین اساس است که بخشنامه جدید سازمان توسعه تجارت در زمینه واردات گندم ابلاغ شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی به گونه‌ای است که تا سال 1396 به خودکفایی در تولید گندم خواهیم رسید اما علت اعلام ممنوعیت واردات گندم طی سال آینده، کافی بودن میزان موجودی گندم کشور با توجه به میزان تولید، واردات و ذخایر کنونی است.

به گفته مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، موجودی گندم یا اندازه‌ای است که تا بهار سال 1396 نیازی به واردات این محصول استراتژیک نداریم.

به گزارش ایسنا، بر اساس ابلاغ جدید سازمان توسعه تجارت به گمرک، در سال آینده نیازی به واردات گندم نیست و نباید ثبت سفارشی در این خصوص صورت بگیرد و واردات گندم توسط کارخانجات آرد مشروط به صادرات است.

کد خبر 323641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار