همشهری آنلاین: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عشایر شیعه و سنی در کنار هم مقابل تکفیری در حال مبارزه هستند و در یمن پوزه متجاوزان را به خاک می زنند، گفت: به جرات خصوصیات یک جامعه اسلامی را می توان در جامعه عشایر مشاهده کرد.

نقدی

به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا نقدی روز یکشنبه در دومین مجمع مرکزی سالانه بسیج عشایری افزود: در حرکت های بزرگ آزادی خواهی همراه با استقلال خواهی، عشایر با همین لباس های قشنگ و خاکی همواره پیشقراولان در میدان نبرد علیه استعمار بوده اند، همین قشر عشایر از جمله عشایر زیدی در برابر وهابیت آمریکایی و وهابیت صهیونیستی می جنگند و پیروزی به دست می آورند.

وی صفا، مروت، محبت، اخلاص، صله رحم و پیوندهای عمیق انسانی، تلاش و سختکوشی و نان از بازوی خود خوردن نه دیگران، شجاعت برای رویارویی با حوادث و سختی ها و صبر و تحمل بر مشکلات زندگی را از شاخص ترین صفات برجسته عشایر برشمرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ظرفیت های بالقوه ای که در جامعه عشایر کشور وجود دارد، تاکید کرد: انسان برای پیمودن راه کمال در این فضا موفق تر و محیط برای کار مساعدتر است برخلاف جهان امروز که انسان ها برای رفاه بیشتر به شهرهای بزرگ پناه آورده اند.

سردار نقدی در ادامه بر لزوم توجه بیشتر به جامعه عشایر کشور تاکید کرد و گفت: نباید جامعه ای کم سواد بماند یا اینکه عشایر ما در عمق کوهستان از نظر بهداشتی دچار مشکلاتی باشند؛ مثل جامعه شهرنشین باید دسترسی به کتب مختلف و توزیع شبکه مجازی در جامعه عشایری نیز مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باید راهی بمنظور دسترسی علمی و درمانی عشایر کشور باز شود چنانکه بکارگیری علوم مرتبط با گیاهان دارویی و دام به خوبی در میان عشایر عزیز و با استفاده از ظرفیت آنها میسر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: به نظر می رسد که در برنامه پنج ساله ششم توسعه، به موضوع عشایر توجه ویژه شود بطوری که جامعه عشایری در این برنامه، الگو و نماد یک زندگی سالم و با بهره وری حداکثری از زندگی طبیعت باشد.

سردار نقدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج حاصل از مقاومت به سخنانی از حسین هیکل اشاره و تصریح کرد: هیکل که یک بومی گرا و ملی گرا بوده و نه یک حزب اللهی، در جایی گفته که به امید زندگی بهتر و پیشرفت به کمپ دیوید رفتیم و با اسرائیلی و آمریکایی ها سازش کرده و کنار آمدیم اما ایران در برابر آنها ایستاد و اکنون 30 سال گذشته است و ببینید ما کجا هستیم و ایران کجا؛ ایران ماهواره به آسمان می فرستد اما در مصر شب ها سه میلیون نفر به خاطر اینکه سرپناهی ندارند در قبرستان ها می خوابند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان نقش مهم انتخابات مجلس پیش رو افزود: نمی گویم عشایر فردی را از قومیت خود انتخاب نکنند اما توجه داشته باشید که قومیت یک بحث جداست؛ در انتخابات باید افرادی را انتخاب کرد که به ملت ایران باور داشته و باور کنند که ما می توانیم؛ کسانی که در تبعیت امام(ره) و جویای عزت و استقلال کشور باشند و کشور را مفت به بیگانگان نفروخته و ایستادگی در برابر استکبار داشته باشند.

سردار نقدی در تشریح ملزومات امروز جامعه عشایری نیز گفت: امروز به مهاجرت معکوس نیاز داریم، اینکه عشایر از شهرهای بزرگ به سرزمین ابا و اجدادی خود با ساختار عشایری برگشته و به تقویت این ساختار نظام مند بپردازند.

وی افزود: رفاه زدگی و بیگانه محوری دودش به چشم جامعه رفته، پس لازم است تغییر راهکار داشته باشیم و بدنبال راهکار عمومی دیگری باشیم که این روحیه ها جامعه را به بن بست می کشاند.

سردار نقدی با یادآوری قیام انقلاب تاکید کرد: انقلاب در جهت توجه کردن به خدا٬ ایجاد اعتماد به نفس٬ توجه به جایگاه والای انسانی٬ خودباوری و اینکه قدرت لایتناهی را خدا در انسان ودیعه گذاشته تا بتواند کارهای بزرگی انجام دهد شکل گرفته و اینها از متغیرهای قیام انقلاب است.

وی تصریح کرد: حضور شما عشایر در تشکیل این مجمع ارزشمند است، قدر این ارزش را بدانید، انقلاب اسلامی در جهت صحه گذاردن به نظرات امام راحل است که ایشان پیام انقلاب را در عمل ترویج کرد، باور امام بر این مبنا بود که نژاد آریا و عرب از غربی ها کمتر ندارد و این پیام امام در قالب انقلاب 36 ساله است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عشایر آزمایش خود را بارها نشان داده و عزت و کرامت نفس در برابر متجاوزان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به منصه ظهور کشانده اند، افزود: آمار شهدای عشایر از سایر اقشار بیشتر است و همین اعتقادات عشایر به انقلاب اسلامی، دین باوری و خدا باوری، سرلوحه افتخارات عشایر کشور است.

به گزارش دفاع نیوز، وی گفت: به یاری خدا خط ها را در عرصه های مختلف شکسته و حرکتی پیش برنده خواهیم داشت تا این پیام را به بیگانه محوران داخلی به صراحت برسانیم که نگاه در برابر ابرقدرت نداشته باشید و نسبت به ظرفیت های داخلی کم لطف و کوتاه بینانه نظر نکنید.

کد خبر 322717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار