مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون مسافری راه‌آهن از آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی از ۵ بهمن خبر داد.

به گزارش مهر، سید محمد راشدی گفت: آغاز پیک نوروزی قطارهای مسافری از ۲۵ اسفند به مدت ۲۰ روز تا ۱۵ فروردین است و براساس برنامه‌ریزی‌ها در تاریخ‌های ۵ و ۶ و ۷ بهمن‌ماه به صورت محوری فروش اینترنتی و در تاریخ‌های ۶ و ۷ و ۸ بهمن فروش آنلاین از طریق سامانه یکپارچه فروش بلیت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و توسط دفاتر فروش بلیت انجام خواهد شد.

معاون مسافری راه آهن در تشریح برنامه پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی تصریح کرد: پیش‌فروش بلیت اینترنتی برای محورهای آذربایجان شرقی و غربی - شمال غرب - شمال و قطارهای کمربندی این محورها از روز ۵ بهمن ساعت ۱۹ به نشانی www.rai.ir و پیش‌فروش بلیت این محورها از طریق مراکز فروش روز سه‌شنبه ۶ بهمن ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود.

وی افزود: پیش‌فروش اینترنتی بلیت قطار در محورهای جنوب - جنوب شرق شامل بندرعباس، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز و زاهدان و همچنین قطارهای کمربندی این محورها از از روز سه شنبه ۶ بهمن ساعت ۱۹ و پیش‌فروش بلیت این محورها از طریق مراکز فروش از روز چهارشنبه ۷ بهمن - ساعت ۷ صبح آغاز خواهد شد.

راشدی گفت: پیش‌فروش بلیت قطار برای محور خراسان شامل تهران - مشهد، تهران - شاهرود، تهران - سمنان، سمنان - مشهد، شاهرود - مشهد، نیشابور - مشهد، تهران - نیشابور؛ تهران - خواف، تهران - طبس، آزادور - مشهد، طبس - مشهد، سرخس - مشهد و بالعکس نیز از روز ۸ بهمن از ساعت ۷ صبح آغاز خواهد شد.

معاون مسافری راه آهن خاطرنشان کرد: پیش فروش اینترنتی این محور نیز از ۷ بهمن - ساعت ۱۹ انجام خواهد شد.

راشدی تصریح کرد: ظرفیت صندلی ایجادی در ایام نوروز، ۹۲ هزار و ۲۸۵ صندلی به صورت روزانه و یک میلیون و ۸۴۵ هزار و ۷۰۰ صندلی در همه مسیرها و در طول ۲۰ روز اوج تقاضا خواهد بود.

وی از کاهش ۵ درصدی ظرفیت صندلی ایجادی در نوروز ۹۵ نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: به منظور بازسازی و نوسازی واگن‌های مسافری حدود یکصد واگن درجه ۲ و قدیمی شرکت‌های حمل و نقل مسافری از سیر خارج و جایگزین کردن تعدادی واگن درجه یک ۴ تخته لوکس و قطارهای ۵ ستاره در نورورز ۹۵ در این مسیرها به منظور افزایش کیفیت سرویس‌های مسافری ریلی است.

معاون مسافری راه آهن تصریح کرد: متقاضیان خرید بلیت، حتما از طریق مراکز فروش بلیت و آژانس‌های مسافری دارای مجوز، نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

کد خبر 322681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار