مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: اولین قطار در مسیر خط مترو فرودگاه مهرآباد، یکشنبه ۲۰ دیماه به حرکت در می‌آید. خط مترو فرودگاه مهرآباد متفاوت‌ترین مسیر ریلی و تونلی درون شهری پایتخت است.

متروی فرودگاه مهرآباد

متروی فرودگاه مهرآباد

با اتمام عمليات ساخت تونل‌ها و نصب تجهيزات در بخش اعظم خط مترو فرودگاه مهرآباد، اين مسير دو كيلومتري براي (تست سرد) آماده شد و قرار است يكشنبه، بيستم دي ماه با حضور مسئولان عالي، اولين قطار در اين مسير به منظور انجام تست‌هاي فني به حركت دربيايد.

خط مترو فرودگاه مهرآباد به عنوان متفاوت‌ترين مسير ريلي و تونلي درون شهري پايتخت با طول حدود ۲ كيلومتر، از مسير خط ۴ مترو و در ايستگاه مترو بيمه انشعاب دارد.

اين خط مترو، طراحي و مبلمان متفاوتي را به جهت تردد مسافران فرودگاهي نسبت به ديگر خطوط مترو تهران داراست؛ همچنين مبلمان داخلي واگن‌ها مخصوص حمل توشه همراه مسافر، سرفاصله حركت قطارها و نيز قابليت تردد قطارها به صورت هوشمند و بدون راننده از ديگر ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين خط مترو است.

پيش بيني مي‌شود روزانه از طريق اين خط حدود ۴۰ هزار نفر تردد كنند.

ناوگان مترو تهران پيش از اين از طريق خط سه به ايستگاه راه آهن كشور متصل شده و علاوه بر فرودگاه مهرآباد، قرار است در آينده نيز فرودگاه بين المللي حضرت امام خميني (ره) از طريق مسير خط مترو تهران- پرند به مترو پايتخت متصل شود.

کد خبر 320835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار