همشهری آنلاین: گروهی از برجسته‌ترین معماران دنیا پیشنهاد خیره‌کننده دو طبقه کردن شهر لندن را مطرح کرده‌اند.

لندن دو طبقه می‌شود

به گزارش مهر، در دنیای معماری مدرن برخی پروژه‌ها را باید در زمره ایده‌های خلاقانه و ناب در نظر گرفت و آنچه که معماران دفاتر اصلی شرکت گوگل ارایه کرده‌اند نیز در این زمره است.

آنها که پیش‌تر با طراحی مقرهای اصلی گوگل، هنر خیره‌کننده خود در معماری مدرن را به نمایش جهانی گذاشتند حالا به چیز متفاوت‌تری فکر می‌کنند. این معماران در طرح جاه‌طلبانه خود ایده افزودن طبقه دوم به شهر لندن را مطرح کرده‌اند.

اگرچه در ظاهر این ایده شاید شبیه یک شوخی باشد اما "کلایو ویلکینسون" که پیش‌تر Googleplex را طراحی کرده، به ایده دو طبقه کردن لندن به عنوان راهکاری جهت رفع مشکل تردد در این کلانشهر نگاه می‌کند.

در این پروژه که با نام The Endless Workplace ارایه شده، پارک اداری روبازی در نظر گرفته شده که بر روی ساختار اصلی لندن به طور شناور قرار می‌گیرد.

بر اساس جزئیاتی که در این پروژه آمده است، افراد برای تردد از خانه تا محل کار خود به جای حرکت افقی، از لوله‌های مخصوص عمودی استفاده می‌کنند و در واقع از یک طبقه به طبقه دیگر لندن می‌روند.

این پروژه بر اساس یک محاسبه ساده اما نگران‌کننده ارایه شده است: افراد برای تردد در شهرهای بزرگی نظیر لندن جهت رسیدن به محل کار خود و بازگشت به خانه به طور متوسط دو ساعت در راه هستند.

کد خبر 319651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =