همشهری آنلاین: کیسه هوای پوشیدنی D-Air به عنوان یکی از فناوری‌های شاخص جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی شد.

کیسه هوای پوشیدنی

به گزارش مهر، این فناوری جدید که ابتدا در اروپا آزمایش و مورد استفاده قرار گرفت حالا سر از آمریکا نیز درآورده است و موتورسواران و دوچرخه‌سواران می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نشریه پاپیولار ساینس این فناوری را به عنوان یکی از کاربردی‌ترین نوآوری‌های اخیر به شمار آورده است.

بررسی‌هایی که در این مدت بر روی D-Air انجام شده نشان می‌دهد که در مقایسه با سایر فناوری‌های مشابه، عملکرد بهتری داشته و ضمن آن که زیبایی آن به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته شده، سلامت استفاده‌کننده را در زمان بروز تصادفات شدید تا حد قابل توجهی حفظ می‌کند.

در حال حاضر فناوری‌های مشابهی در گوشه و کنار دنیا وجود دارد که معمولا تمامی آن‌ها دارای زائده افسار مانندی هستند که به سیستم حرکتی متصل شده و در حین پرتاب شدن راکب عمل می‌کنند اما مشکل اینجاست که اگر موتورسیکلت سوار یا دوچرخه‌سوار از روی سیستم حرکتی‌اش پرتاب نشود، این فناوری‌ها عمل نمی‌کنند.

همین نقص موجب شده تا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا استفاده از این نوع فناوری‌ها کارایی نداشته باشد. اما حالا در D-Air این کمبود برطرف شده است.

این کیسه هوای پوشیدنی مجهز به حسگرهای مخصوصی است که مبتنی بر حرکات استفاده‌کننده عمل می‌کند به طوری که در صورت بروز تصادفات شدید و در حالی که احتمال پرتاب موتورسیکلت‌سوار یا دوچرخه‌سوار وجود نداشته باشد هم عمل می‌کند.

متورم شدن این کیسه هوا که به قیمت ۲۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد تنها در ۳۰ میلی ثانیه صورت می‌گیرد.

کد خبر 319344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار