همشهری آنلاین: نیروهای ارتش نیجریه، حسینیه شیعیان این کشور را با بولدوزر تخریب و به تلی از خاک تبدیل کردند.

حسینیه تخریب شده شیعیان

به گزارش ایکنا به نقل از پرس تی وی، نیروهای ارتش نیجریه با استفاده از بولدوزر، حسینیه شیعیان را در منطقه زاریا به طور کامل تخریب کرده و آن را به تلی از خاک تبدل کرده‌اند.

سربازان این کشور روز یکشنبه 29 آذر حوالی ساعت 2 عصر به وقت محلی، حسینیه بقیة‌الله را تخریب کردند.

نیروهای نیجریه هفته گذشته نیز پس از حمله به مسلمانان حاضر در این حسینیه، به بخشی از آن آسیب رساندند.

این تحولات در حالی رخ داده‌اند که نیروهای ارتش نیجریه 22 آذر ماه نیز با حمله به منزل شیخ ابراهیم زکزاکی از روحانیون شیعه نیجریه، در شهر زاریا در ایالت شمالی کادونا وی را بازداشت کرده و به افرادی که سعی در محافظت از این روحانی داشتند، تیراندازی کردند.

در حملات خونین ارتش نیجریه علیه شیعیان تا کنون صدها تن جان خود را از دست دادند.

ارتش نیجریه پس از بازداشت زکزاکی اعلام کرد او و همسرش صحیح و سالم هستند. با وجود این، تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که این روحانی را مجروح و غرق در خون نشان می‌دهد. اندکی بعد اعلام شد این روحانی در یک بیمارستان نظامی تحت مداوا است.

در عین حال کمیسیون حقوق بشر اسلامی (IHRC) چندی پیش اعلام کرد مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد ارتش نیجریه قربانیان مسلمان حملات اخیر را در گورهای دسته‌جمعی دفن می‌کند.

این نهاد غیرانتفاعی مستقر در لندنِ انگلیس همچنین تیراندازی نیروهای دولتی به سوی افراد حاضر در تظاهرات مسالمت‌آمیز در کادونا را تأیید کرد.

بسیاری از کشورها و همچنین نهادهای دولتی خشونت علیه شیعیان نیجریه را مورد انتقاد قرار داده‌اند، با این وجود اوضاع این کشور روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

کد خبر 318875

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی