همشهری آنلاین: پیش‌بینی هواشناسی حاکی از آن است که دو روز آتی تقریبا بارشی در کار نیست و هوای شهرهای بزرگ آلوده‌تر خواهد شد اما از دوشنبه سامانه بارشی در برخی نقاط کشور خواهد آمد.

آلودگی هوا

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از تدام پایداری جو در اغلب مناطق کشور طی روزهای شنبه (29 آذر) و یکشنبه خبر داد و گفت: این دو روز کیفیت هوا در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، قم و اراک در وضعیت ناسالم برای کلیه گروه‌های سنی قرار دارد.

احد وظیفه، ادامه داد: شنبه ( 28 آذر) با ورود سامانه پرارتفاع، آسمان در اکثر مناطق کشور پایدار پیش‌بینی می‌شود که پیامد آن تراکم آلاینده‌های جوی و افزایش ذرات معلق در جو خواهد بود که سبب کاهش کیفیت هوا در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، قم و اراک است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن توصیه به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پرهیز از ترددهای غیر ضروری و فعالیت در سطح شهر گفت: آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر تدام پایداری جو در اغلب مناطق کشور طی روزهای شنبه و یکشنبه است که طی این دو روز کیفیت هوا در این شهرها در وضعیت ناسالم برای کلیه گروه‌های سنی قرار دارد.

وظیفه با بیان اینکه روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور شده و موجب ابرناکی، بارش باران و برف و گاهی وزش باد در جنوب غرب و برخی مناطق جنوب کشور خواهد شد اظهار کرد: بعدازظهر در برخی مناطق غرب، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده برف و باران رخ خواهد داد.

وی افزود: همچنین در برخی مناطق جنوب و جنوب غرب پدیده رعدو برق دوراز انتظار نیست. از اوایل شب یکشنبه نیز با نزدیک شدن شاخه شمالی این سامانه و شمالی شدن جریانات روی دریای خزر ، بارش‌ها روی استان‌های ساحلی دریای خزر شروع می‌شود که روز دوشنبه گستره بارش در برخی مناطق شمال غرب ، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور کشیده خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: با گذر شاخه جنوبی این سامانه از نیمه شرقی کشور، وزش باد شدید و بارش‌های پراکنده در برخی مناطق جنوب، شرق و جنوب شرق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه امروز هوای پایتخت کمی ابری در پاره ای نقاط همراه با غبار محلی و اوایل شب با وزش باد همراه است گفت: فردا نیز هوای تهران کمی ابری، در پاره ای نقاط غبار محلی و با گاهی وزش باد همراه است و در روز یکشنبه نیز هوای تهران کمی ابری در پاره ای نقاط همراه با غبار محلی و اوایل شب با افزایش ابر در ارتفاعات و بارش برف همراه است.

کد خبر 318462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار