همشهری آنلاین: پورشه نخستین خودروی تمام برقی خود را با صرف یک میلیارد یورو هزینه تا پایان دهه جاری روانه بازار خواهد کرد تا در رقابت برای سهمی از بازار خودروهای سبز جا نماند.

Porsche

به گزارش ایسنا، این غول خودروی اسپورت لوکس آلمانی اعلام کرد این خودرو "میژن ئی" نام خواهد داشت و سرعتش در کمتر از 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر می‌رسد و با هر بار شارژ کامل می‌تواند بیش از 500 کیلومتر را طی کند.

یک شارژر ویژه طراحی شده برای پر کردن باطریهای یون لیتیومی این خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ظرف 15 دقیقه تا 80 درصد شارژ می‌شوند.

ولفگانگ پورشه، رییس هیات نظارت این خودروساز پس از تایید شدن این پروژه توسط مدیریت، در بیانیه‌ای اظهار کرد "میژن ئی" بیانیه روشنی درباره آینده برند پورشه خواهد بود.

حدود 700 میلیون یورو (760 میلیون دلار) از سرمایه‌گذاری اختصاص یافته برای تولید این خودرو برای تسهیلات تولید هزینه خواهد شد و همچنین هزار شغل جدید هم ایجاد می‌شود. 300 میلیون یوروی دیگر هم صرف هزینه طراحی خواهد شد.

صنعت خودروی قدرتمند آلمان در شتاب برای سبقت گرفتن از خودروساز برقی آمریکایی تسلا موتورز است که در حال حاضر با رقیب جدی در بخش خودروی برقی لوکس روبرو نیست.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، بازار خودروهای برقی در آمریکا و اروپا هنوز توسعه چندانی نیافته‌اند و این خودروها در شش ماه اول امسال حدود یک درصد از کل فروش بازار را تشکیل دادند. اما پتانسیل رشد دو رقمی و حتی سه رقمی فروش این خودروها در بعضی از کشورها وجود دارد که باعث شده خودروسازان آلمانی درصدد تصرف بخشی از بازار خودروی برقی برآیند.

علاوه بر پورشه، آئودی هم در حال ساخت یک خودروی برقی است که ممکن است در سال 2018 تحت نام Q6 به تولید برسد.

با وجود رسوایی آلایندگی که گریبانگیر فولکس واگن - شرکت مادر هر دو برند پورشه و آئودی - شده است این گروه خودروسازی اعلام کرده سرمایه‌گذاریهای آینده خود را به خطر نخواهد انداخت.

کد خبر 316034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار