همشهری‌آنلاین: روزنامه "الدیار" چاپ لبنان گزارش داد محافظ عرفات با ریختن ماده سمی ساخته شده از پلوتونیم در شیر و نسکافه عرفات، او را مسموم کرد.

روزنامه الديار افزود: سازمان جاسوسی برون مرزی رژیم صهیونیستی، "موساد" از طریق یکی از محافظان یاسر عرفات، رئیس پيشين تشکیلات خودگردان فلسطین، او را ترور کرد.

در این روزنامه می‌خوانیم: آثار و عوارض این ماده سمی پس از ای‌نکه عرفات یک هفته از شیر و نسکافه آمیخته به این ماده استفاده کرده بود در بدنش ظاهر شد؛ به نحوی که روز به روز بدنش ضعیف شد، این سم در بیمارستان فرانسوی در پاریس تشخیص داده شد، ولی پزشکان فرانسوی نتایج آزمایش‌های انجام شده روی عرفات را اعلام نکردند تا این‌که عرفات درگذشت.

الدیار همچنین نوشت: تحقیقات فلسطینیان نشان داد این محافظ از فلسطین خارج شده و به کانادا رفته و تمامی مدارک شناسایی خود از جمله گذرنامه‌اش را عوض کرده بود و از طریق انجام عمل جراحی زیبایی تغییر قیافه داد و موساد در این کار به او کمک کرد، این محافظ هم اکنون در آمریکا به سر می‌برد، بی آن‌که کسی او را بشناسد.

به گزارش ایسنا،رئیس کمیته فلسطینی مسئول تحقیقات درباره دلایل مرگ یاسر عرفات نیز پیشتر اعلام کرده بود که این کمیته هویت "عامل ترور" عرفات را شناسایی کرده و منتظر کشف یک معمای کوچک در این پرونده است و به زودی نتایج نهایی تحقیقاتش را اعلام می‌کند.

کارشناسانی که از سوی قضات فرانسوی برای رسیدگی به پرونده تعیین شده بودند، دو مرتبه فرضیه مسموم شدن عرفات را رد کردند، این درحالی است که کارشناسان سوئیسی اعلام کردند، نتایج تحقیقات آنان فرضیه مسمومیت عرفات با پلوتونیوم را تقویت می‌کند.

کد خبر 316018

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha