همشهری آنلاین: کی‌روش برای دو بازی آینده تیم ملی که برابر عمان و هند خواهد بود هیچ مشکلی ندارد اما گفته است که برای صعود به جام جهانی و انجام بازی‌های مرحله نهایی مقدماتی با شرایط فعلی نمی‌تواند کار کند.

کفاشیان کی‌روش

به گزارش ایلنا، رییس فدراسیون فوتبال پس از پایان نشست با سرمربی تیم ملی تاکید کرد که با مرخصی کی‌روش مشکلی ندارد.

علی کفاشیان درباره صحبت‌های سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و درخواست‌هایش گفت: کی‌روش برای دو بازی آینده تیم ملی که برابر عمان و هند خواهد بود هیچ مشکلی ندارد اما گفته است که برای صعود به جام جهانی و انجام بازی‌های مرحله نهایی مقدماتی با شرایط فعلی نمی‌تواند کار کند.

رنیس فدراسیون فوتبال افزود: درخواست‌هایی که کی روش دارد بیشتر درباره کیفیت چمن، تجهیزات، لباس و همان بحث‌های همیشگی است. همچنین برخلاف آنچه گفته می‌شود ما با مرخصی رفتن کی روش مشکلی نداریم. در زمان‌هایی که تیم ملی فعالیتی ندارد رفتن کی‌روش به مرخصی منعی ندارد. البته او فعلا در ایران می‌ماند چون مذاکرات ما با او ادامه دارد.

کفاشیان در ادامه درباره اینکه آیا به کی‌روش مجوز مصاحبه داده است یا خیر؟ گفت:‌ او می‌تواند مصاحبه کند اما فقط در حوزه کاری‌اش. او خودش هم قبول دارد که مصاحبه‌ها و بیانیه‌هایی که داده بود مشکل ساز شده بودند. من همین طور که به دبیرکل فدراسیون اخطار دادم با کی روش نیز صحبت کردم. هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد.

او گفت: به هر حال حرف‌های کی روش شروطی است که او برای ادامه کارش دارد. او می‌گوید برای آنکه در ایران موفق باشد باید این شرایط فراهم شود. البته به او گفتم که ما نمی‌توانیم یک شبه این شرایط را تغییر دهیم بلکه باید به ما کمک شود.

کفاشیان در واکنش به اظهارات مایلی کهن علیه کی روش مبنی بر اینکه حرف‌های سرمربی پرتغالی تیم ملی درباره استعفا تنها یک نمایش از سوی اوست گفت: این نوع صحبت کردن علیه سرمربی تیم ملی خوب نیست. همه باید از تیم ملی حمایت کنیم. این حرف‌ها تحریک آمیز است. قطعا با مایلی کهن و کاشانی جلسه‌ای میگذارم و به آن‌ها می‌گویم که وقتی همه در یک سنگر هستیم نباید این گونه حرف بزنیم. بالاخره فردا تیم امید هم برنامه‌هایی دارد و نتایج کارش معلوم می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بار دیگر از حمایت قاطع اعضای هیات رئیسه فدراسیون از کی روش در جلسه روز گذشته این هیات خبر داد.

کفاشیان همچنین درباره شایعه ابتلای کی روش به بیماری سرطان گفت:‌ نه این طور نیست. کی روش از نظر سلامتی مشکلاتی دارد که مرخصی قبلی‌اش هم برای این بود که به معالجات و عمل جراحی‌اش برسد. خوشبختانه نتایج آزمایش‌ها چیز خاصی را نشان نمی‌دهد و به قول آقای اسلامیان این مشکلات ناشی از سن و سال ماست. به کی روش گفته ام که من و تو مثل 5 سال پیش نیستیم و سختی‌هایی کشیده‌ایم. او باید مراقب خودش باشد چون تنش‌های عصبی برایش مشکل ساز خواهد بود.

در ادامه خبرنگاری از کفاشیان پرسید که آیا بحث استعفای کی روش که در زمان حضور تیم ملی در گوام مطرح شد جدی بوده است یا خیر؟ اظهار کرد: بله او قبلا هم پیغام داده بود ولی ما سعی کرده‌ایم او را در ایران نگه داریم. چون حضور او به تیم ملی کمک می‌کند و شاید پس از رفتن او نتوانیم کسی مثل او را پیدا کنیم.

وی ادامه داد:‌ اعتراض‌هایی که کی روش می‌کند تماما برای تیم ملی است. او در حرف‌هایش برای بازیکنان و تیم طلب تسهیلات بیشتر می‌کند. ما در شرایطی کار می‌کنیم که بودجه‌مان یک بیستم فدراسیون‌هایی مثل ژاپن و کره جنوبی است اما با این حال کار می‌کنیم و فعلا تیم اول آسیا هستیم.

کد خبر 314461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار