همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل سپاه پاسدارن گفت: آن قدر آزمایش‌ها و تست‌های عملیاتی در سیستم‌های دفاعی‌ زیاد شده که ما برای جلوگیری از نظامی شدن فضای افکارعمومی از انتشار و رسانه‌ای شدن آن خودداری می‌کنیم.

حسین سلامی

به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در دومین روز از همایش استحکام ساخت درونی قدرت ملی در جمهوری اسلامی ایران که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه منطق غرب بر تسلط بر جهان استوار شده و پروژه‌های ملت‌سازی آمریکا نیز بر همین مبنا شکل گرفته است، اظهار داشت: امروز بر اساس منطق غرب مبارزه ملت مظلوم فلسطین برای دستیابی به حقوق از دست رفته خود تروریست معنا می‌شود و کشتار فلسطینی‌ها توسط اسرائیل دفاع مشروع تلقی می‌شود.

وی افزود: دموکراسی از منظر غرب به معنای اداره حکومت‌ها توسط دیکتاتورهای دست‌نشانده وفادار به آنان است و اساساً جهانی که غرب آن را توصیف می‌کند، یعنی همه چیز آن چیزی باشد که من می‌خواهم، اما در مقابل این منطق امام بزرگوار با انقلاب اسلامی آمد تا این روند را فروپاشد و نظم کهنه ساخته‌شده توسط قدرت‌های ستمگر از بین برود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه منطق انقلاب اسلامی این است که می‌گوید قدرت از آن کسی باشد که حق دارد نه اینکه حق با کسی باشد که قدرت دارد، گفت: ما برای مقابله با این ائتلاف جهانی قدرت نیازمند قدرتمند شدن هستیم و قطعاً با مدل ضعف نمی‌توان بر دنیای استکبار غلبه کرد.

سردار سلامی ادامه داد: فاصله فیزیکی قدرت قابل توجیه نیست و نباید در فضای نابرابر فاصله فیزیکی قدرت باشیم. امروز این باور در همه نهادینه شده است که قطب جدیدی از قدرت در جهان امروز ظهور کرده است که در عرصه امنیتی میزان ابتکار عمل را از قدرت‌های بزرگ گرفته و در تحولات میدانی و موضوعات نظامی کنترل از مدار قدرت‌های بزرگ خارج شده است و جمهوری اسلامی در صحنه سیاسی مبدأ تحولات سیاسی جدیدی است.

وی با بیان اینکه ملت ایران همان ملت قبل از انقلاب هستند با طرح این پرسش: "چرا در قبل از انقلاب ما جزئی از جغرافیای غرب تلقی می‌شدیم؟"، تصریح کرد: این امام بود که از مفهوم ظرفیت قدرت ملت به نحو احسن استفاده کرد و جمهوری اسلامی با تکیه بر همین اندیشه‌های امام امروز به‌عنوان یک قطب قدرت در منطقه و ان‌شاءالله در آینده در جهان تبدیل شده است و می‌شود.

به گفته جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران امروز انقلاب اسلامی ایران دشمن را در میدان‌های وسیع دور و نزدیک درگیر کرده است و آمریکایی‌ها در معکوس کردن روند انقلاب شکست خورده‌اند.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها نتوانستند و نمی‌توانند امنیت اسرائیل را تأمین کنند، گفت: آمریکا نتوانست از 4 شکست پی در پی اسرائیل جلوگیری کند، آنها نتوانستند نقشه راه خود را در نوسازی خاورمیانه به اتمام برسانند. همه پروژه‌های‌آنها برای ملت‌سازی در جهان اسلام با شکست روبه‌رو شده و حتی موفق به تغییر نظام سیاسی سوریه هم نشده است.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها برای اولین‌بار اعلام کردند که در سوریه مداخله نظامی می‌کنند، اما از این کارشان هم منصرف شدند آنها برای نخستین‌بار در معرض یک فرسایش تدریجی قرار گرفتند. آمریکایی‌ها در منطقه حاضر شدند، اما انقلاب اسلامی مرتفع شد و این واقعیت‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت‌سازی انقلاب در صحنه‌های درونی و برونی در غلبه بر قدرت‌های خارجی ثبت شده و در مقابل سیاست‌های دشمنان در جهان اسلام با حضور انقلاب اسلامی متوقف یا دفن شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه پایه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران درون‌زا و از منطق وحی سرچشمه می‌گیرد و همین قدرت به‌تدریج می‌تواند یک جغرافیای گسترده را ایجاد کند، افزود: از نوار غزه تا لبنان و سوریه، عراق و ایران و بحرین و یمن شاهد یک جغرافیای متفاوت هستیم و ظرفیت‌های عملیاتی انقلاب اسلامی در این محیط‌ها شکل گرفته است که کاملاً تحولات میدانی را مدیریت می‌کند که امروز آنچه را در سوریه رخ می‌دهد، می‌بینیم.

سردار سلامی ادامه داد: امروز به شاکله‌ای از قدرت دست یافته‌ایم که آرزوهای دوردست دشمنان غیرقابل محقق شدن و دست‌نیافتنی است، امروز به واقعیت‌هایی رسیده‌ایم که ثمره آن را در پیروزی‌های مقاومت مشاهده می‌کنیم و شتاب ما برای رشد قدرت دفاعی دقیقاً با نیازهای ما منطبق شده است.

وی با بیان "رشد و تولید قدرت دفاعی ما 24 ساعته و کاملاً به‌روز شده است"، اظهار داشت: آن‌قدر آزمایش‌ها و تست‌های عملیاتی در سیستم‌های دفاعی‌مان زیاد شده که ما برای جلوگیری از نظامی شدن فضای افکارعمومی از انتشار و رسانه‌ای شدن آن خودداری می‌کنیم.

سردار سلامی افزود: ما به یک قدرت بازدارنده عظیم دست‌یافته‌ایم که اگر روزگاری یک موشک کوتاه‌برد آزمایش می‌کردیم، برای ما این مسئله یک پدیده شگفت‌انگیز بود، اما امروز هیچ شگفتی‌ای برای ما ندارد، چراکه می‌توانیم موشک‌های دوربرد را در هزاران کیلومتر و در آن سوی مرزها با قدرت تخریب بالا و خطای کمتر مورد اصابت قرار دهیم و این موضوع هم برای ما حتی شگفت‌انگیز نیست. اگر در گذشته پهپادی با یک ساعت مداومت پروازی داشتیم برای ما شگفت‌انگیز بود، اما امروز پهپادهای ما سه‌هزار کیلومتر شعاع عملیاتی دارند و از رادارهای دشمن نیز فرار می‌کنند و عملیات‌های تهاجمی انجام می‌دهند و این هم برای ما پدیده شگفت‌انگیزی نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر روزگاری قدرت‌های پیشرفته دنیا پیشنهاد فروش پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را به ما می‌دادند برای ما جذاب بود، اما امروز هیچ جذابیتی برای ما ندارد، چراکه آنچه را آنها دارند، یا ما مشابه آن را ساخته‌ایم یا حتی در برخی از حوزه‌ها بهتر از آن را در اختیار داریم.

سردار سلامی با بیان "قدرت‌های دشمنان ما کاهش‌ یافته"، خاطرنشان کرد: دشمن را از محور تحولات به یک بازیگر عادی و گاهی حاشیه‌نشین تبدیل کرده‌ایم، ما یاد گرفته‌ایم در مورد دشمنان آنگونه فکر کنیم که قرآن در مورد آن گفته است.

کد خبر 314045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار