سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
۰ نفر

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش مبلغ وام خرید و ساخت مسکن در بسته پیشنهادی این وزارتخانه به دولت خبر داد.

maskan sakht

وزارت راه و شهرسازي برنامه‌هاي خود براي خروج از ركود در بخش مسكن را به سازمان مديريت اعلام كرده و اين سازمان قرار است آن را در بسته خروج از ركود بگنجاند. طبق اعلام معاون وزير راه و شهرسازي اوايل هفته آينده اين برنامه‌ها اعلام خواهد شد. حامد مظاهريان به فارس گفت: يكي از محورهاي اين بسته انتشار اوراق مشاركت رهني براي اعطاي تسهيلات به انبوه‌سازان مسكن است. او در پاسخ به اين سؤال كه در بسته پيشنهادي وزارت راه و شهرسازي به دولت آيا قرار است سقف وام مسكن افزايش يابد، گفت: سقف وام خريد و ساخت مسكن در بسته جديد افزايش خواهد يافت.

معاون امور مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه سيستم تصميم‌گيرنده اقتصادي قرار است هفته آينده اين برنامه‌ها را اعلام رسمي كند، گفت: بخش‌هايي كه براي خروج مسكن از ركود درنظر گرفته شده قطعاً مناسب و مفيد براي بخش مسكن خواهد بود.

مظاهريان ادامه داد: يكي از محورهاي اصلي بسته خروج مسكن از ركود توجه به بافت فرسوده است كه پرداخت و تسهيل وام 50ميليوني براي ساخت 300هزار واحد مسكوني و انتشار اوراق مشاركت رهني براي اعطاي تسهيلات به انبوه‌سازان مسكن است.وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا اين اوراق مشاركت رهني بالاتر از سقف 80ميليون تومان است، گفت: ان‌شاءالله كه اينطور است.

کد خبر 311119

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار