همشهری آنلاین: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: روز جمعه، بازی جالبی شاهد خواهیم بود اما نتیجه قابل پیش بینی نیست. بازی سختی با صبا داریم و بازی که فکر می‌کنم برای ما سخت‌ترین و کلیدی‌ترین بازی خواهد بود.

برانکو

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ در کنفرانس خبری پیش از دیدار پرسپولیس برابر صبای قم از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) اظهار داشت: قبل از هرچیز، ایام سوگواری محرم را تسلیت می‌گویم. همچنین تسلیت مجدد بابت درگذشت هادی عزیز، همه می‌دانیم پرسپولیس و ورزش ایران چه مصیبت بزرگی را متحمل شد.

وی افزود: روز جمعه بازی مهمی در پیش رو داریم. در مورد مشکلات در تعطیلی لیگ نمی‌گویم. به هر حال بازی سختی با صبا داریم و بازی که فکر می‌کنم برای ما سخت‌ترین و کلیدی‌ترین بازی خواهد بود.

برانکو ادامه داد: با برد این بازی به نیمه بالای جدول می‌رسیم. متاسفانه فردا هادی نوروزی را نداریم و ضمن اینکه عالیشاه، احمدزاده، اومانا و حاتمی را هم به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار نداریم. همچنین تیم امید امروز به ایران آمده که کمندانی در تیم امید بوده و از وضعیت بن سون هم خبری در دست نیست.

وی تصریح کرد: قهرمانی تیم امید را هم در قطر تبریک می‌گویم اما علی رغم همه مشکلاتی که داشتیم و داریم، هدف ما همان است که بوده، نقطه قوت ما این است که نیمکت قدرتمندی داریم. با به کارگیری این بازیکنان نیمکت‌نشین احساس سختی در بازی فردا نخواهیم داشت.

سرمربی پرسپولیس در مورد رویارویی با علی دایی گفت: من مطمئنم قبل از هرچیز فردا بازی جالبی برای تماشاگران خواهد بود و کاملا منطقی است که تیمی که علی دایی سرمربی آن است، تهاجمی بازی می‌کند او مهاجم بوده و همیشه هم هدفش گل بوده است. دایی چیزهایی دارد مثل تجربه و دانش که می‌تواند به مهاجمانش و بازیکنانش منتقل کند اما پرسپولیس هم تهاجمی بازی خواهد کرد. بازی جالبی شاهد خواهیم بود اما نتیجه قابل پیش بینی نیست.

ایوانکوویچ در مورد اینکه باید روحیه خوبی داشته باشید تا پیروز شوید زیرا درگذشت هادی ضایعه بزرگی بود، خاطرنشان کرد: بله همانطور که گفتم بازی سختی خواهیم داشت و قبل از هرچیزی تمرکزم روی مسایل فنی بازی بود اما بازی احساسی هم در انتظارمان خواهد بود و مطمئنم فردا بازیکنان احساساتشان را کنترل خواهند کرد و این احساس و انگیزه را به انرژی مثبت برمی‌گردانند. طبیعی است نتیجه‌گیری خوب می‌تواند همه ما را خوشحال کند و این حداقل چیزی است که به هواداران، هادی نوروزی و مردم می‌توانیم بدهیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد بازگشت محمد نوری و اینکه اعتقادی به بازی او ندارد یا مساله دیگری است، گفت: هیچ وقت شخصا نوری را تکذیب نکردم. او بحث ما نیست زیرا او عضو باشگاه قطری است و باشگاهش در این مورد تصمیم می‌گیرد حتی اگر خودش میل به بازگشت داشته باشد. او کاپیتان عزیز ما بوده ولی وظایفی نسبت به تیم فعلی‌اش در تیم قطری دارد. این سوال نسبی است که آیا او بیاید یا نیاید اگر این اتفاق بیفتد بعد در موردش صحبت می‌کنیم. نوری آنقدر بازیکن خوبی هست که همه باشگاه‌ها او را بخواهند.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود ماریچ قصد جدایی از پرسپولیس در نیم فصل را دارد، گفت: خوب شد من هم خبردار شدم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه کاپیتان این تیم بعد از نوروزی کیست، گفت: قبل از شروع فصل سه کاپیتان مشخص کردیم. مرحوم هادی نوروزی، علیرضا نورمحمدی و کاپیتان سوم، محسن بنگر است. من خبر نداشتم که بازی به تعویق افتاده تا وقتی که خوردبین به من خبر داد. ایشان یک ایده جالب داشتند که پیشنهاد کردند که با تاج صحبت کردند که به خاطر بزرگداشت هادی نوروزی، بازی 24 مهر برگزار شود و من خبر نداشتم. حالا که این سوال مطرح شد سوال دیگری می‌گویم امروز چه بازی‌های دیگری باید برگزار می‌شد؟! چرا سپاهان، استقلال و تراکتورسازی بازی نکردند چرا فقط پرسپولیس را هدف قرار دادند و فقط این بازی ما و صبا به تعویق نیفتاده است و آیا عادی است که 48 ساعت بعد از بازی تیم ملی بازی باشگاهی برگزار شود؟ در حالیکه مقررات فیفا می‌گوید حداقل 72 ساعت بعد از بازی ملی بازی باشگاهی باید برگزار شود. البته منظورم مسابقاتی مثل جام ال جی نیست که مرتب برگزار می‌شود.

وی در مورد اینکه دایی مصاحبه تندی کرده و به خاطر خستگی بازیکنان ملی پوش بازی به تعویق افتاده، گفت: سه بازیکن در تیم امید داشتیم که حیدریه و نورالهی مصدوم شدند و نتوانستند بروند. 4 ملی پوش هم در تیم بزرگسال داریم و چطور می‌شود فقط پرسپولیس امروز بازی کند و بقیه فردا؟! اگر این اتفاق تلخ رخ نمی‌داد بازی می‌کردیم اما وقتی بحث ملی پوشان مطرح می‌شود. ما فقط رضائیان را در مقابل ژاپن داشتیم که بازی کرد و نمی‌تواند خستگی ملی پوشان ما دلیل تعویق بازی باشد. طارمی هم 7 روز پیش بازی کرد. پس خستگی هم نمی‌تواند دلیل تعویق یک روزه بازی باشد.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد تعطیلات لیگ گفت: 140 روز تعطیلات در این فصل داریم و عملا نزدیک به 5 ماه از طول فصل تعطیل است و باشگاه ها به مربیان و بازیکنان پول می‌دهند. طبیعی است که تیم ملی مهم‌ترین مساله است و شکی نیست و چطور تقویم باید تنظیم شود، وظیفه من نیست این مساله.

وی در مورد اینکه تارتار گفته دیگر به جز در روزهای فیفا به تیم ملی بازیکن نمی‌دهد گفت: مقررات فیفا حاضر و مشخص است اما مسائل ملی مربوط به فدراسیون هر کشوری است و بازیکنانی که در تیم های خارجی بازی می کنند و مشخص است مقررات بازی های دوستانه و رسمی مشخص است و تارتار کاملا حق دارد زیرا او نمی تواند روی بهترین بازیکنانش حساب کند و بعد مساله جوانگرایی پیش می آید که آیا از بازیکنان جوان استفاده کنیم یا استفاده نکنیم.

کد خبر 310510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار