همشهری آنلاین: سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان این که دوران سختی را در جام جهانی ژاپن پشت سر گذاشتیم، گفت: مسئولیت نتایج کسب شده از سوی تیم ایران را می‌پذیرم اما به مردم قول می‌دهم که والیبال ایران المپیکی خواهد شد.

کواچ

به گزارش ایرنا، اسلوبودان کواچ دوشنبه (6 مهر) در مورد نتایج کسب شده از سوی تیم ایران در جام جهانی والیبال افزود: به طور کلی از نتایج کسب شده راضی نیستم و ایران شایسته جایگاه بهتری در این رقابتها بود . وقتی نتیجه دیدار نخست برابر آرژانتین را واگذار کردیم، انگیزه و روحیه بازیکنانم پایین آمد و بعد از آن شکست، آنها افت فنی شدیدی داشتند.

وی یاداور شد که پس از آن من مدام در مورد مسایلی همچون ذهنیت پیروزی و حفظ روحیه جنگندگی با بازیکنانم صحبت کردم اما در جام جهانی، هر نوع تغییری دشوار به نظر می‌رسید و جام جهانی امسال بسیار سخت بود. به عنوان مثال تیم لهستان فقط با یک باخت از کسب سهمیه المپیک بازماند. می‌دانم که همه از ایران انتظار بهترین نتیجه ممکن را داشتند اما واقعیت چیز دیگری شد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با پذیرش مسئولیت نتایج تیم ملی در جام جهانی گفت: نتایج کسب شده مطلوب نبود و طبیعی است که مسوولیت هر نتیجه‌ای با سرمربی است.

وی با اشاره به جنبه‌های مثبت عملکرد تیم ایران در جام جهانی خاطر نشان کرد: بهترین دفاع وسط جهان یک ایرانی است و جایگاه دوم و سوم بهترین دریافت کننده جهان به بازیکنان ایرانی اختصاص دارد. پس اتفاق مهمی صورت گرفته است. از نظر من ایران ظرفیت بالایی دارد و شایسته بهترین‌هاست.

کواچ گفت: همیشه خوب و بد هر مسابقه را بعد از بازی به بازیکنان گوشزد می‌کنم. گاهی منتظرم، ببینم بازیکنان چطور از خواب بیدار می‌شوند و آیا برای کسب نتیجه و یک نمایش خوب آماده اند یا خیر؟ به همین دلیل تمام مسئولیت‌ها را قبول می‌کنم و سعی دارم برای بهتر شدن تیم تلاش کنم.

سرمربی تیم ملی والیبال با تاکید بر اینکه هر نقد دلسوزانه و آگاهانه را می‌پذیرد، گفت: مردم ایران به خوبی ملی پوشان والیبال را می‌شناسند و می‌دانند که هیچ نتیجه‌ای اتفاقی به دست نمی‌آید . فراموش نکنید که پیروزی‌هایی که با تیم‌های بزرگ جهان رقم خورد، با همین کادر فنی اتفاق افتاد. گاهی نمی‌شود با تمام توان بازی کرد.

وی افزود: در لیگ جهانی تا آخرین بازی برای رسیدن به فینال جنگیدیم و در گروهی بودیم که همه ایران را بازنده می‌دانستند، اما بهتر از حد انتظار آنان ظاهر شدیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ادامه با تمجید از عملکرد محمد موسوی در جام جهانی گفت: موسوی در جام جهانی عالی بازی کرد و از او بسیار راضی هستم چون خیلی سخت و با جدیت تمرین می‌کند و در همه میدان‌ها از جمله مسابقات جام جهانی و لیگ جهانی بهترین مدافع وسط بوده است.

به گفته وی، سایر مدافعین ما هم خوب کار می‌کنند اما موسوی بازیکنی است که هم در دفاع وسط توانمند است و هم آبشارهای او عالی است. امیدوارم توانسته باشم برای پیشرفت او قدمی بردارم و سهم کمی داشته باشم.

وی در باره مسابقات انتخابی المپیک که اردیبهشت ماه در ژاپن برگزار می‌شود، گفت: فعلاً باید بازیکنانم کمی استراحت کنند. می‌دانم که در مسابقات آینده خوب بازی خواهیم کرد و سهمیه المپیک را نیز کسب می‌کنیم چرا که شانس خوبی برای کسب سهمیه داریم. آمریکا در جام جهانی سهمیه المپیک را کسب کرد و فکر می‌کنم کانادا هم در مسابقات قاره‌ای سهمیه می‌گیرد.

کواچ یادآور شد: به هر حال توان پیروزی در مسابقات انتخابی المپیک را داریم چون تیم‌های سرسختی مثل تیم‌های جام جهانی را برابر خود نخواهیم داشت . مهمترین بازی ایران در این رقابت‌ها برابر دو تیم ژاپن و استرالیا است.

وی به مردم ایران قول المپیکی شدن والیبال را داد و گفت: توان والیبال ایران را باور داشته باشید. در این دو سال نتایج خوبی کسب کردیم و موجب شادی مردیم شدیم . مسابقات جام جهانی، آسان نبود و گاهی مشکلات داوری و مسایلی از این دست ما را عقب انداخت .

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: والیبال، جایگاه ثابتی ندارد و همیشه در جریان است. فدراسیون بین‌المللی بیشترین نظر را روی تیم‌های اروپایی دارد و چهار تیم اروپایی سهمیه المپیک را کسب کرده‌اند و دیدید که بازی ایران با تیم لهستان چگونه آغاز شد و به ما کارت قرمز دادند که دلیلش را هم هنوز نفهمیدم.

وی تاکید کرد: در دیدار با لهستان وقتی هم حق با تیم ایران بود، درخواست‌های ویدیو چک رد می‌شد . به هر حال نمی‌توان گفت که شرایط سختی نداشته‌ایم اما از این رقابت‌ها درس‌های زیادی آموخته‌ایم و مردم ایران باورمان کنند چرا که ما می‌توانیم.

وی گفت: بعد از 6 ماه به خانه می‌روم. همه اعضای تیم نیاز به استراحت دارند و دیدار با خانواده روحیه همه را تقویت خواهد کرد. پس از بازگشت، باید تیم جدیدی را شکل دهم و از همه توان خود استفاده کنم چون این بار کسب نتیجه مهم است.

تیم ملی والیبال ایران در مسابقات جهانی والیبال در ژاپن هشتم شد.

کد خبر 308743

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha