همشهری آنلاین: تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۵ مقابل مصر به پیروزی رسید.

volleyball

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در جام جهانی 2015 از ساعت 5:40 روز چهارشنبه (1 مهر) به وقت تهران در سالن متروپلیتن مقابل مصر قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 0 و با امتیازهای 25 بر 18، 25 بر 11 و 25 بر 23 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

کواچ در این مسابقه معروف، محمودی، موسوی، فائزی، میرزاجانپور، عبادی‌پور و مرندی را وارد زمین کرد. شاگردان کواچ بازی را بهتر شروع کردند و توانستند از همان ابتدا اختلافی 4 امتیازی را با حریف ایجاد کنند و در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. اشتباهات متعدد مصری‌ها در سرویس و البته عملکرد خوب ایران در دفاع روی تور و حمله موجب شد تا ایران با امتیاز 21 بر 15 از تیم حریف پیش بیافتد و شهاتا، سرمربی مصر درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد.

ست دوم را هم تیم ایران بدون تغییر آغاز کرد. در امتیاز 2 بر 2 و برای کسب امتیاز سوم سرمربی مصر درخواست بازبینی مجدد صحنه کرد که نظر وی اشتباه بود و امتیاز سوم به ایران رسید. دفاع روی تور خوب از ملی‌پوشان ایران بازهم اختلاف را زیاد کرد تا شهاتا تغییراتی در ترکیب تیم خود ایجاد کند. زمانی که سامان فائزی چند بار پشت سر هم در خط سرویس قرار گرفت و ایران توانست به کمک سرویس‌های خوب خود 6 اختلاف امتیاز ایجاد کند، بازیکنان ذخیره فائزی را تشویق کردند. موسوی در این ست عملکرد خیره‌کننده‌ای داشت و توانست بارها مهاجمين مصر را دفاع کند. در امتیاز 16 بر 6 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. سرویس خوب و کم‌نقص ملی‌پوشان و در ادامه دفاع‌های خوب روی تور در این ست موجب شد تا ایران با امتیاز عجیب 25 بر 11 بتواند حریف خود را شکست دهد.

ست سوم هم بدون تغییر برای ایران آغاز شد، اما در مقابل مصری‌ها بازی را خیلی خوب شروع کردند و موفق شدند با سرویس‌ها و حملات خود نتیجه بازی را 8 بر 5 به سود خود رقم بزنند تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. در ادامه تیم ایران با نتیجه 13 بر 11 از حریف پیش افتاد تا شهاتا، سرمربی مصر درخواست وقت استراحت کند. پس از آن هم تیم‌ها در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند. عملکرد خوب تیم ایران ادامه داشت تا این که این ست هم با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران تمام شد. به این ترتیب چهارمین پیروزی ایران در این دوره از مسابقات در یازدهمین دیدار رقم خورد و نهمین شکست مصر هم ثبت شد.

در پایان این مسابقه احمد عبدالهای، کاپیتان تیم ملی والیبال مصر با کسب 13 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص داد. در تیم ایران هم مجتبی میرزاجانپور و محمد موسوی با کسب امتیاز 12 بیشترین امتیاز را کسب کردند.

همچنین محمد موسوی از تیم ایران به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

کد خبر 308214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =