همشهری آنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت با نگارش نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار پیش بینی و برآورد اعتبار مورد نیاز برای پوشش خدمات بیمه ای قالیبافان در سال ۹۵ شد.

اقدام برای تامین اعتبار بیمه قالیبافان در سال ۹۵

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، با آغاز بررسی و تدوین نهایی لایحه بودجه 95 کشور در دولت، محمدرضا نعمت‌زاده با یادآوری ضرورت تامین منابع لازم برای انجام تکالیف مندرج در ماده 3 قانون بیمه‌های اجتماعی قالیبافان و ماده 12 آیین نامه اجرایی قانون یادشده، در نامه‌ای به علی ربیعی خواست تا پیش بینی و برآورد اعتبار لازم برای پوشش کامل خدمات بیمه‌ای ذینفعان صورت پذیرد.

در این نامه که به پیشنهاد مرکز ملی فرش ایران نگاشته شده و رونوشتی از آن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز ارسال شده است، وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم حمایت موثر از قالیبافان و جلوگیری از تضییع حقوق اجتماعی آنان و ممانعت از وقفه در روند بیمه ای ایشان تاکید کرده است.

شایان ذکر است اعتبار لازم برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن قالیبافان کشور به صورت سالانه به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد که در دو ساله اخیر اعتبار مصوب نهایی تامین کننده نیاز این بخش نبوده است.

کد خبر 307784

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha