همشهری آنلاین: پایتخت جمهوری ایرلند به عنوان ارزان‌ترین مقصد برای گردشگری فرهنگی در سراسر جهان شناخته شد.

به گزارش ایسنا، نشریه «Post Office Travel Money» با بررسی و مقایسه ۱۶ پایتخت اروپایی و همچنین شهر نیویورک آمریکا، در نهایت شهر دوبلین ایرلند را به عنوان ارزان‌ترین مقصد گردشگری با جاذبه‌های فرهنگی معرفی کرد.

در این گزارش هزینه بازدید از شش جاذبه فرهنگی هر شهر شامل موزه‌ها، گالری‌های هنری‌، جاذبه‌های تاریخی و همچنین کنسرت‌های اپرا و موسیقی مقایسه شده است و شهر دوبلین در مقایسه با پایتخت‌های معروفی چون پراگ‌، بوداپست و ورشو ارزان‌ترین مقصد گردشگری فرهنگی انتخاب شد.

بازدید از موزه ملی‌، گالری ملی‌، کتابخانه قدیمی کالج «ترینستی»، نمایشگاه «Book of Kells» و همچنین دو رویداد فرهنگی دیگر در شهر دوبلین در مجموع هزینه‌ای ۱۰۰ یورویی در برخواهد داشت‌، در حالی که بازدید از مکان‌ها و حضور در رویدادهای فرهنگی مشابه در لندن ۳۹۷ یورو هزینه دارد که این شهر را به عنوان گران‌ترین شهر اروپایی معرفی کرده است.

گردشگران در پاریس، پایتخت فرانسه نیز برای بازدید از مکان‌هایی مشابه باید ۲۴۲ یورو پرداخت کنند، در حالی که هزینه‌ها در نیویورک با افزایش قابل ملاحظه‌ای به ۶۸۰ یورو می‌رسد.

به گزارش «آیریش تایمز»، در یک نظرسنجی توئیتری‌ و جداگانه نیز شهر دوبلین ایرلند‌ به عنوان دوستانه‌ترین جاذبه گردشگری در جهان شناخته شده و بیشترین تحسین‌ها را برای استقبال گرم مردم آن از گردشگران به دست آورده است و پس از شهر "نیس" در فرانسه به عنوان لذت‌بخش‌ترین جاذبه گردشگری در جهان نیز شناخته شده است.

همچنین در این نظرسنجی توئیتری‌، کشور ایرلند پس از اسپانیا‌، انگلیس،‌ ایتالیا و تایلند در مکان پنجم لذت‌بخش‌ترین کشورها برای گردشگران معرفی شده و منطقه گردشگری «کانکون» در مکزیک نیز به عنوان جاذبه‌ای با فوق‌العاده‌ترین چشم‌اندازها از سوی کاربران اینترتی انتخاب شده است.

کد خبر 304735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار