همشهری آنلاین: یک دستگاه اتوبوس ایرانی که از پایانه مرزی بازرگان وارد خاک ترکیه شده بود، در مسیر دوغوبایزید به شهر وان این کشور مورد حمله مسلحانه قرار گرفت که یک نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

اتوبوس

به گزارش خبرنگار ایرنا، این حادثه حوالی ساعت 10 جمعه ( 16 مرداد) به وقت محلی و ساعت 11.30 به وقت تهران در منطقه سون کایا در نزدیکی چالدران در مسیر دوغوبایزید به وان اتفاق افتاد.

حسین قاسمی کنسول ایران در ارضروم در تماس تلفنی به ایرنا گفت: حال عمومی سایر مسافران خوب است و به شهر وان منتقل شده‌اند.

به گفته قاسمی در این حمله یک نفر که هنوز هویت و تابعیت وی نیز روشن نشده از ناحیه سر به شدت زخمی شده بود ،در بیمارستان جان سپرده است.

در این میان خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد در حمله مسلحانه به اتوبوس ایرانی در منطقه چالدران چهار نفر زخمی شدند.
بنابراین گزارش مصدومین حادثه به بیمارستان وان منتقل شده‌اند.

هنوز گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و عملیات نیروهای امنیتی در منطقه برای دستگیری مهاجمان ادامه دارد.

ناآرامیها در ترکیه حدود سه هفته پیش پس از حمله انتحاری به فعالان هوادار کردها در شهر سوروچ در جنوب ترکیه و نزدیک مرز سوریه که 31 کشته و حدود 100 زخمی بر جا گذاشت، آغاز شد.

دولت ترکیه پس از این حمله انتحاری و ترور دو مامور پلیس گویا با عنوان انتقام گیری از این حمله انتحاری، به آتش بس دو ساله با حزب کارگران کرد ترکیه ( پ .ک . ک) پایان داد و حملات هوایی به مواضع پ.ک.ک در عراق را آغاز کرد.

دهها مامور پلیس و نیروی نظامی ترکیه در این ناآرامی‌ها کشته و یا زخمی شدند. خطوط لوله‌های انتقال گاز ایران به ترکیه و انتقال نفت عراق به ترکیه و خط لوله انتقال گاز آذربایجان به ترکیه در این مدت منفجر شده است.

هفته گذشته قطاری که از ایران به ترکیه می‌آمد و قطاری که از ترکیه به ایران می رفت مورد حمله مسلحانه قرار گرفت. در این دو حادثه یکی از کمک لوکوموتیورانان ترکیه‌ای زخمی و ریل و بخشی از واگن‌ها خسارت جزیی وارد شد که البته خوشبختانه در این دو حادثه آسیبی به مسافران ایرانی وارد نشده است.

کد خبر 303311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار