همشهری آنلاین: نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک با صدور بیانیه‌ای در پاسخ به برخی ادعاهای جدید در رسانه‌های آمریکایی مبنی بر عملیات پاکسازی در پارچین، این ادعاها را مضحک و تکرار همان سناریوهای تکراری و پوسیده‌ای دانست که در گذشته بارها تکرار شده و هر بار واهی بودن آنها به اثبات رسید.

iran flag

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگی کشورمان در این بیانیه آورده است:

منطقه نظامی پارچین منطقه گسترده و وسیعی است که مشتمل بر بخش‌های مختلف نظامی، صنعتی، اداری و مسکونی است و لذا انجام عملیات ساخت و ساز در آن امری طبیعی و جاری است. از سوی دیگر در یک هفته گذشته به دلیل نشست جاده در مقابل سد ماملو، که در جوار پارچین بوده ولی ارتباطی با آن مجموعه ندارد، اقدامات مهندسی گسترده‌ای به منظور ترمیم جاده صورت گرفته که مستلزم تردد ماشین آلات سنگین راهسازی بوده است.

نمایندگی کشورمان در پایان از فضاسازی گسترده ای که با اختصاص صدها میلیون دلار از سوی جریانات لابی عمدتا صهیونیستی، برای تخریب فضای مثبت جهانی که در پی برجام (JCPOA) ایجاد شده است، صورت می گیرد اظهار تاسف نموده و تاکید نموده است جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه های دینی و دکترین های امنیتی خود هرگز به دنبال فعالیت های نظامی هسته ای نبوده و نیست و هیچ گاه به اقدامات غیرمتعارفی که اکنون بخواهد آنها را با این تعجیل جمع آوری نماید دست نزده است. چنین ادعاهایی که پیش از این بارها تکرار شده و هر بار بی اساس بودن آنها اثبات شده است، بیش از آنکه توجه کسی را جلب نماید نشانگر عصبانیت و دست پاچگی مدعیان و در نتیجه بی اعتباری آنها می باشد.

کد خبر 303253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار