همشهری آنلاین: نتایج مطالعه محققان آمریکایی نشان می‌دهد، جراحانی که در حین جراحی به موسیقی مورد علاقه خود گوش می‌دهند، سریع‌تر و بهتر بخیه می‌زنند.

جراحی

به گزارش ایرنا به نقل از هلث، پیش از این نیز مطالعات نشان داده‌اند که گوش دادن به موسیقی در جریان عمل جراحی می‌تواند سطح استرس جراحان را کاهش دهد؛ اما اطلاعات محدودی در زمینه اثرات موسیقی بر عملکرد فنی جراحی مانند بستن محل برش جراحی وجود داشت.

محققان دانشگاه تگزاس در یک مطالعه متوجه شدند که گوش دادن به موسیقی در حین جراحی سبب می‌شود جراحان سریع‌تر و بهتر بخیه بزنند. کیفیت و سرعت بخیه به ویژه برای جراحی‌ پلاستیک مهم است.

در این مطالعه از 15 جراح پلاستیک خواسته شد تا برشی که بر روی پای خوک ایجاد شده بود را بخیه بزنند. بخیه زدن پوست پای خوک، شباهت زیادی به بخیه زدن پوست پای انسان دارد.

در روز اول از پزشکان خواسته شد که جراحی بر روی پای خوک را انجام و زمان پایان آن را به محققان اعلام کنند. در روز بعد از جراحان خواسته شد که این عمل جراحی را در حین گوش دادن به موسیقی انجام دهند.

این مطالعه نشان داد، زمان جراحی پزشکانی که در حین جراحی به موسیقی مورد علاقه خود گوش می‌دادند به طور متوسط هفت درصد کوتاه‌تر بود.

همچنین پژوهشگران به مقایسه کیفیت بخیه زدن پرداختند. برای این کار آنها بخیه‌های مذکور را به چندین جراح دیگر پلاستیک نشان دادند. البته این جراحان هیچ اطلاعی از نحوه انجام این پژوهش و جزئیات هر بخیه نداشتند. در اینجا باز هم مشخص شد که کیفیت بخیه‌ها در مواردی که موسیقی برای جراح پخش شده بود بهتر از حالت بدون موسیقی بود.

نتایج این مطالعه در مجله Aesthetic Surgery منتشر شده است.

کد خبر 303065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار