همشهری آنلاین: وزیر بهداشت حادثه قتل دکتر پیرزاده را تلخ و غیرانسانی دانست و تاکید کرد که قضاوت شتاب‌زده برخی اشخاص و گروه‌ها و طرح شایعاتی که ممکن است رسیدگی را از روال قانونی و مسیر حقیقت منحرف کند، ربط دادن حادثه به فرایند حرفه‌ای «بیمار- پزشک» و توسعه یک درگیری شخصی به ناهنجاری صنفی و عمومی نیز چیزی جز «قتل اخلاق» نیست.

به گزارش ايسنا، دکتر سیدحسن هاشمی با انتشار عکسی از دکتر پیرزاده، پزشک اردبیلی در اینستاگرام خود آورده است:« این تصویر غم انگیز در یکی از گروه‌های اجتماعی مربوط به همکاران پزشک منتشر شده بود.

خبر درگذشت همکارمان، دکتر اصغر پیرزاده به اندازه کافی تاسف بار هست چه برسد که این اتفاق، به دست جوانی بیست و چند ساله افتاده و ... تا وقتی روابط اجتماعی نظام‌مند و مبتنی بر گفت‌وگو شکل نگیرد، خشونت جای منطق می‌نشیند و آنگاه باید نگران بود که چنین فجایع تاثربرانگیزی تکرار شود.

این حادثه تلخ و غیرانسانی که باید تقبیح شود، یک زنگ خطر جدی است، اما فراموش نکنیم که این حادثه نتیجه بی‌توجهی به زنگ‌ خطرهای جدی فراوانی است که چه بسا همه ما به آن کم توجه بوده‌ایم. اخلاق که بر زمین افتد، خشونت قد می‌کشد.

بعد از این حادثه تاسف بار، قضاوت شتاب‌زده برخی اشخاص و گروه‌ها، طرح شایعاتی که ممکن است رسیدگی را از روال قانونی و مسیر حقیقت منحرف کند، ربط دادن حادثه به فرایند حرفه‌ای «بیمار- پزشک» و توسعه یک درگیری شخصی (بنا به اظهارات دادستان محترم) به ناهنجاری صنفی و عمومی نیز چیزی جز «قتل اخلاق» نیست.

یقین دارم همکاران فهیم من که درد را خوب می‌شناسند در تشخیص ریشه‌های این بلیه اجتماعی نیز به خطا نمی‌روند.

ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم دکتر پیرزاده، همکاران و دوستان ایشان و همه پزشکان خدوم این مرز و بوم، به اطلاع می‌رسانم تیم بازرسی وزارت بهداشت برای پیگیری ماجرا هم اکنون در اردبیل حاضر است و مقرر شده در اسرع وقت گزارش کامل را به من ارائه کنند.»

کد خبر 301966

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha