همشهری آنلاین: حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور طی یادداشتی در صفحه توییتر خود تاکید کرد که لحظه تاریخی در حال فرا رسیدن است؛ این لحظه فقط حل موضوع جعلی هسته‌ای ایران نیست بلکه لحظه برتری مذاکره برمقابله و پیروزی فضیلت است.

ایسنا نوشت: متن این یادداشت به شرح ذیل است: دکتر روحانی شب گذشته گفت: وعده‌ای که در دوران انتخابات به مردم برای حل معضل هسته‌ای دادم تابدین‌ جا عملی شده است.

سپاس ملت ایران که با مقاومت قهرمانانه خود، در جامعه جهانی خوش درخشیدند؛ چرا که دکتر روحانی، وعده "تعامل سازنده"را داده بود؛ و اکنون که تعامل سازنده، درحال پیروزی است، ایشان می گوید به وعده خود در انتخابات عمل کرده است زیرا اصل تعامل و مذاکره، فضیلتی خردمندانه و متمدنانه است؛ تعامل و مذاکره، نماد قدرت ملی است؛ تعامل و مذاکره راهی برای عبوراز بحران ها است.

روحانی بزرگترین وعده انتخاباتی خودکه امری ملی و مورد نظر رهبری بود را به انجام رساند؛ ایشان در واقع هم خواست ملی وهم نظر رهبری را به کرسی نشانده است، زیرا این مذاکرات مبتنی بر قدرت ملت ایران، فتوای رهبری، سیاست نرمش قهرمانانه ایشان و درایت‌ها و سیاست ورزی‌های هنرمندانه دکتر روحانی بوده است.

این مذاکرات سه ویژگی داشت؛ بین المللی و با قدرت های جهانی بود، در اوج بی اعتمادی طرفین صورت می گرفت، بازیکنان و تماشاگران، هر دو نقش آفرینی می‌کردند.

روحانی توانست در عرصه خارجی قدرت ملی، توان دیپلماسی و هنر مذاکراتی و در عرصه داخلی انسجام و یکپارچگی، وحدت ملی و همدلی و همزبانی را به نمایش بگذارد، لذا توافق که انجام و قطعنامه که صادر شود، تمامی طرف‌های مذاکرات مجبور به تایید آن خواهند بود؛ از شورای امنیت تا اتحادیه اروپا و از آنجا تا کنگره آمریکا؛ حتی کنگره هم نمی تواند آن را رد کرده و اعتبار و امضای بین المللی آمریکا را خدشه دار کند؛ در دادگاه قانون اساسی آمریکا، مطالب جالبی در خصوص کنگره هست!

لذا لحظه تاریخی در حال فرا رسیدن است؛ این لحظه، فقط حل موضوع جعلی هسته‌ای ایران نیست، بلکه لحظه برتری مذاکره بر مقابله و پیروزی فضیلت است. این پیروزی، متعلق به ایران، مقام معظم رهبری، ملت و دولت و همه مردم و سیاسیون و موافقین و مخالفین و منتقدین است. اکنون که در حال عبور از این پیچ تاریخی هستیم، پیام ملت، وحدت ملی، انسجام و یکپارچگی است. اکنون که درحال عبور از این پیچ تاریخی هستیم، پیام ایران، صلح و ثبات و دوستی در منطقه است، تعامل و دوستی برای حل مشکلات و عبور از بحران‌ها با گفت‌وگو است.

اکنون که در حال عبور ازاین پیچ تاریخی هستیم، پیام ایران، تعامل سازنده و همکاری با تمامی جامعه جهانی از طریق مذاکره و تمسک به گفت‌وگو است.

کد خبر 300941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار