همشهری آنلاین: تور کنسرت های داخلی «شهرام ناظری» استاد بنام موسیقی ایران از اواخر تیر ماه سال جاری، در شهرهای زنجان، اراک و بجنورد برگزار می‌شود.

به گزارش سایت موسیقی ایرانیان: «طبق برنامه ریزی های انجام شده، تور کنسرت‌های استاد شهرام ناظری با همراهی گروه موسیقی «مولوی» طی سه تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیر و ۲ مرداد ماه سال جاری در سه شهر زنجان، اراک و بجنورد، به روی صحنه می‌رود.»

کنسرت زنجان-۳۰ تیرماه- در سالن «انقلاب» این شهر برگزار خواهد شد که بلیط فروشی آن از روز دوشنبه -۲۱ تیرماه- و از طریق سامانهء ایران کنسرت آغاز می شود. تاریخ ۳۱ تیر ماه به کنسرت در سالن «طوفان» شهر اراک اختصاص دارد و کنسرت دوم مرداد ماه نیز در شهر بجنورد به روی صحنه خواهد رفت.

«به روال مرسوم و همیشگی، در این تور،ناظری به اجرای آثار ماندگار و شورانگیز کُردی و فارسی خواهند پرداخت و در کنار آن، قطعاتی از موسیقی شمال خراسان نیز به اجرا در خواهد آمد.»

براساس همین گزارش، ناظری، آلبومی بر اساس اشعارِ «نیما یوشیج» از ساخته‌های «ارشک رفیعی» را آماده‌ء انتشار دارد و این در حالی ست که «درفش کاویانی» به آهنگسازی «فرید الهامی» نیز یکی دیگر از آلبوم های وی که با اشعاری از «حکیم ابوالقاسم فردوسی»، به دو صورت صوتی (ده قطعه) و تصویری (دوازده قطعه - ۷۵ دقیقه) آمادهء انتشار شده که از سوی مؤسسه «فردوسی» راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.

قطعات ابتدای این اثر با آوای گات‌ها آغاز می‌شود و بخش‌های مختلف این‌آلبوم عبارتند از «پادشاهی ضحاک»، «تولد فریدون»، «ضحاک در جستجوی فریدون»، «کاوهء آهنگر» و انتهای داستان که شامل داستان نابودی ضحاک است.

کد خبر 300874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار