همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هیاتی بلند مرتبه از نمایشگاه بین المللی نیروی دریایی و کشتیرانی روسیه بازدید کرد.

سیاری

به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتش های کشورهای حاشیه دریای خزر در سن پترزبورگ برای اولین بار و با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی نیروی دریایی و کشتیرانی روسیه هر دو سال یکبار باحضور ده ها کشور درشهر سن پترزبورگ برگزار می شود.

برپایه اعلام این پایگاه، امیر دریادار عباس زمینی، فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش ایران در این باره گفت: از آنجایی که نیروی دریایی یک نیروی تجهیزات محور است شرکت در این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی را برای آشنایی با فن آوری های جدید نظامی درعرصه دریایی فراهم می کند.

در حاشیه این نمایشگاه قرار است فرماندهان نیروهای دریایی ارتش های کشورهای حاشیه خزر در رابطه با مسائل امنیتی این حوزه آبی بزرگ به بحث و رایزنی بپردازند.

همچنین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درسن پترزبورگ با همتایان خود از روسیه و دیگر کشورهای جهان دیدار و مذاکره خواهد کرد.

امیر دریادار دوم خانزادی، معاون طرح و برنامه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه گفت: نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتش های کشورهای حاشیه دریای خزر در سن پترزبورگ برای اولین بار و با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی نیروی دریایی روسیه در سن پترزبورگ تا 15تیرماه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 299881

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha