همشهری آنلاین: «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، صبح پنجشنبه ۱۱ تیرماه به ساختمان شورای عالی امنیت ملی رفت و با «علی شمخانی» دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

یوکیا آمانو

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) با انتشار بیانیه‌ای کوتاه، تسریع روند توافق و حل مسایل باقیمانده را هدف سفر مدیر کل این آژانس به تهران اعلام کرده است.

در بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی افزوده شده است: آمانو در سفر به تهران با «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران و دیگر مقام های ارشد ایرانی دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

براساس این بیانیه، «این سفر در راستای تماس های پیوسته آژانس با ایران و کشورهای 1+5 (E3/EU+3) و زمانی انجام می شود که دو طرف در مسیر تدوین توافق جامع گام بر می دارند».

بیانیه تاکید می کند: «انتظار می رود گفت وگوهای آمانو با مقام های ایرانی، در راستای همکاری میان آژانس و جمهوری اسلامی ایران و طبق سند برجام صورت بگیرد و در آن به روش های تسریع در حل و فصل همه مسایل باقیمانده مربوط به برنامه های هسته ای ایران پرداخته شود.»

آمانو چهار روز پیش در وین و در هتل «کوبورگ» محل مذاکرات 1+5 با «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا نیز دیدار و گفت و گو کرد.

کد خبر 299838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار