مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: مطالعات محققان دانشگاه استنفورد آمریکا نشان می‌دهد که پیاده‌روی در طبیعت و فضای سبز، افکار منفی را دور می‌کند و سبب خوش بینی می‌شود.

پیاده‌روی در فضای سبز افکار منفی را دور می‌کند

به گزارش ایرنا، افکار منفی تکراری که معمولا نشخوار فکری (rumination) نامیده می‌شوند، یکی از مهم‌ترین دلایل بروز افسردگی هستند. مطالعات نشان می‌دهد که پیاده‌روی در طبیعت و فضای سبز، این افکار منفی و تکراری را به طور کلی از ذهن پاک می‌کند. در ادامه این تحقیقات آمده است که پیاده‌روی در زمین‌های ورزشی و خشک این تاثیر را ندارد.

شهرنشینی و زندگی در مکان‌های شلوغ و پرتردد، احتمال بروز انواع بیماری‌های روانی و استرس را افزایش می‌دهد و یکی از روش‌های غلبه بر این عارضه، پیاده‌روی در طبیعت است. پیاده‌روی علاوه بر تاثیر مثبت در روح و روان، بر سلامتی و طول عمر نیز تاثیرگذار است.

مطالعه محققان دانشگاه کمبریج انگلیس نشان می‌دهد که حدود 20 دقیقه پیاده‌روی سریع روزانه از مرگ زودرس و اضافه وزن پیشگیری می کند.

نتایج این مطالعه که به مدت 12 سال به طول انجامیده است نشان می‌دهد که کم تحرکی خطرناک‌تر و کشنده‌تر از اضافه وزن است.

به علاوه پژوهش‌های محققان فرانسوی نشان می‌دهد که حداقل چهار ساعت پیاده‌روی در هفته، خطر بروز سرطان سینه را 10 درصد کاهش می‌دهد.

در این تحقیق آمده است که سالانه در اروپا حدود 676 هزار نفر جان خود را بر اثر کم‌ تحرکی از دست می‌دهند؛ در حالی که 337 هزار نفر به دلیل چاقی و اضافه وزن می‌میرند.

تحقیقات نشان می‌دهد که متاسفانه عادت‌های غذایی و کم تحرکی در خانواده از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و فرزندان این عادت‌ها را از خانواده خود به ارث می‌برند.

استفاده بی‌رویه از تکنولوژی‌های نظیر تبلت، لپ تاپ و تلفن همراه، یکی از مهم‌ترین دلایل کم تحرکی و اضافه وزن است.

نتایج این تحقیقات در نشریه PNAS منتشر شده است.

کد خبر 299774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار