همشهری آنلاین: در جریان پرونده فروش فرودگاه قدیمی جزیره قشم، دو نفر از مدیران عامل و دو نفر از مدیران کل سازمان منطقه آزاد قشم بازداشت و زندانی و برخی از اعضای هیات مدیره برای ارایه توضیحات به مراجع قانونی احضار شده‌اند.

جرایم مالی مدیران

به گزارش ایرنا، يك منبع آگاه که خواست نامش گفته نشود با بیان اینکه پرونده یاد شده توسط دادگستری استان هرمزگان در حال رسیدگی است و نمی‌توان تا زمان تکمیل شدن پرونده توضیحات دقیقی در این خصوص ارایه کرد افزود: در این ارتباط یکی از مدیران عامل پیشین سازمان منطقه آزاد قشم نزدیک به شش ماه پیش دستگیر و برای وی وثیقه سه هزار میلیارد ریالی تعیین شد اما به علت عدم تامین وثیقه تاکنون در بازداشت بسر می‌برد.

وی افزود: این شخص در زمان تصدی 20 هکتار اراضی فرودگاه قدیمی قشم را به قیمت هر مترمربع 900 هزار ریال فروخته است و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که ارزش ریالی هر مترمربع از این اراضی در آن تاریخ حدود یک میلیون و 500 هزار ریال است.

وی اضافه کرد: در دوره مدیر عامل بعدی نیز موضوع این زمین‌ها با تغییر در رویکردها به صورت مشارکت با خریدار مطرح می‌شود و در این زمینه با افزایش سه درصدی سهام منطقه آزاد قشم در طرح‌های ارایه شده برای زمین‌های این فرودگاه، 180 میلیارد ریال پول فروش این اراضی به خریدار بازگردانده شده و منطقه آزاد به صورت مشارکتی طرح‌ها را دنبال می‌کند.

وی اظهار کرد: در این ارتباط مدیرکل سابق حقوقی و املاک سازمان منطقه آزاد قشم و سرپرست اداره کل حقوقی و امور قراردادهای این سازمان نیز دستگیر و بازداشت شده‌اند.

وی تاکید کرد: در پرونده تشکیل شده یک سری تخلفات زنجیره‌ای مطرح شده است که در مرحله ادعا، بررسی و تحقیقات اولیه است.

وی با بیان اینکه علاوه بر 20 هکتار زمین فروخته شده، پنج هکتار زمین دیگر نیز به خریدار فرودگاه قدیمی قشم واگذار شده است، افزود: در ادامه این روند و در جریان مشارکت منطقه آزاد قشم با خریدار، چک های خریدار به وی بازگردانده شده و در حقیقت این اراضی به رایگان در اختیار خریدار قرار گرفته است.

این دو مدیران عامل در سال‌های 1389 و 1390 با حکم معاون رئیس جمهوری وقت به عنوان پنجمین و ششمین مدیران عامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شده بودند.

کد خبر 299442

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha