همشهری آنلاین: کارگاه تخصصی «تحلیل ساختار ردیف موسیقی ایرانی» با حضور دکتر هومان اسعدی پژوهشگر و مدرس موسیقی، طی دو روز از اوایل تیر ماه سال جاری به همت «آموزشگاه موسیقی ایران»، در شیراز برگزار می‌شود.

هومان اسعدی

به گزارش سایت موسیقی ایرانیان کاوه پیمان، نوازندهء تار و مدیر آموزشگاه موسیقی ایران، با اعلام این خبر  گفت: «این کارگاه طی روزهای پنج شنبه و جمعه -۴و۵ تیر ماه سال جاری- با حضور دکتر «هومان اسعدی» در «تالار مهر» مجموعهء فرهنگی-هنری «حافظ» برگزار می‌گردد.»

وی افزود: «مهمترین اتفاق در این کارگاه حضور دکتر اسعدی به عنوان یکی از نظریه پردازان موسیقی ایرانیِ هم عصرِ ما آن هم برای اولین بار در شیراز است چرا که پیش از آن، برای رویدادهای دیگری من جمله داوری جشنواره یا برخی سخنرانی ها در شیراز حضور داشته اند اما برای ورک شاپ خیر. ایشان جزء اولین و مهمترین پژوهشگرانی هستند که در حوزهء موسیقی فعالیت کرده‌اند و بهره بردن از حضورشان در چنین دوره هایی اتفاق مهم و شایسته ای خواهد بود.»

پیمان در خصوص مباحث این دوره خاطر نشان کرد: «موضوعاتی چون «مُد»، «دستگاه»، «گوشه» و ... از «مفاهیم کلی موسیقی دستگاهی» و همچنین «تحلیل ردیف موسیقی دستگاهی» توسط دکتر اسعدی در این کارگاه تحلیلی، تعریف و بررسی خواهند شد.»

کارگاه «تحلیل ساختار ردیف موسیقی ایرانی» در ساعت های ۱۶ الی ۲۰:۳۰ از تاریخ های ۴ و ۵ تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

مرکز موسیقی ایرانی پیش از این نیز کارگاه هایی تحلیلی را با حضور داریوش پیرنیاکان، علی قمصری، کیوان ساکت و ... برگزار کرده است که مستر کلاس کیوان ساکت آخرینِ این دوره‌ها در سال گذشته بود.

کد خبر 297891

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha