جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: کلاهبرداران بین‌المللی سر یک دلال هنری را که قصد فروش تابلویی از ون گوگ را داشت، کلاه گذاشتند.

ونسان ون گوگ

به گزارش مهر به نقل از چاینا مورنینگ پست، پلیس هنگ‌کنگ سه کلاهبردار بین‌المللی متقلب را دستگیر کرده که سر یک تاجر را در هنگ‌کنگ کلاه گذاشتند و یک میلیون یورو (برابر با ۸.۶ میلیون دلار هنگ کنگ) از وی ربودند و به جای پول، کاغذ باطله گذاشتند.

این کلاهبرداری ماه پیش شروع شد و قربانی آن از طریق یک وبسایت یک تابلوی مهم از ون گوگ را از آن سوی آب برای فروش عرضه کرد. در این ماجرا یکی از این سه فرد که یک هنگ کنگی ۳۵ ساله است، به وسیله ای‌میل، ادعا کرد می‌تواند کمک کند تا خریداری برای این نقاشی رنگ روغن که ارزشش باید حدود ۵ میلیون یورو باشد، پیدا کند. وی گفت یک میلیون یورو برای فروش تابلو کمیسیون دریافت می‌کند.

به گفته پلیس، دو مرد دیگر قربانی را در ملاقاتی جداگانه در هنگ‌کنگ دیدند تا مطمئن شوند این دلال هنری، مبلغ کمیسیون واسطه را دارد. در این دیدار، ملاقات کنندگان اسکناس‌هایی را که در یک کیف  موجود بود دیدند و قربانی هم گفت تا فروش تابلو این پول را در جایی مطمئن نگه می‌دارد تا به واسطه پرداخت کند.

تابلوی ون گوک

چند روز بعد یک مرد سفیدپوست که فرانسوی صحبت می‌کرد با سر و وضعی آراسته به خانه قربانی رفت تا قرارداد نهایی را امضا کند. او حدود ۵۰ تا ۶۰ ساله بود.

قربانی از وی خواست تا پول خرید را به وی نشان دهد و پلیس معتقد است که قربانی پول واقعی را مشاهده کرد، اما آن مرد سفیدپوست در فرصت مناسب پول کمیسیون را که در خانه موجود بود، برداشت و رفت و به جای پول تابلو هم پول تقلبی داد، تا بعدا تابلو را دریافت کند.

تابلویی که حرف آن شده، یکی از پرتره‌هایی است که ون گوگ استاد هلندی از چهره خودش کشیده است و این دلال هنری قصد فروش آن را داشت.

کد خبر 297831

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha