همشهری آنلاین: یک مقام آگاه ایرانی گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره صدور حکم دو مامور سعودی متعرض به دو نوجوان ایرانی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز چهارشنبه دومین دادگاه دو مامور سعودی که در فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی تعرض کردند برگزار شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از یک مقام امنیتی عربستانی که خواسته بود نامش فاش نشود، اعلام کرده بود که به گفته یک مقام امنیتی سعودی، دو مامور فرودگاه بین‌المللی جده که قصد تعرض به دو زائر نوجوان ایرانی را داشتند، به چهار سال حبس محکوم شده‌اند.

آسوشیتدپرس اعلام کرده بود که دادگاه کیفری در جده همچنین حکم هزار ضربه شلاق را برای هر کدام از متهمین صادر کرده است.

به گفته وی، دادگاه کیفری در جده روز چهارشنبه این حکم را صادر کرده است.

ماموران سعودی فرودگاه جده هشتم فروردین درحالی که سرگرم بازرسی بدنی مسافران بودند دو نوجوان ایرانی را که از سفر حج به کشور باز می‌گشتند، به بهانه مشکوک بودن از سایرین جدا کردند و قصد داشتند آنان را مورد تعرض قرار دهند که با مقاومت این دو نوجوان، این ماموران به اهداف شوم خود نرسیدند.

درپی این تعرض، وزارت امور خارجه ایران کاردار عربستان در تهران را احضار و شکایت خود را به دولت ریاض اعلام کرد.

از طرف دیگر در همان مقطع زمانی، ایران در اعتراض به این موضوع اعزام زائران ایرانی به عمره را تا مجازات این ماموران متوقف کرد.

به گفته وی، دادگاه کیفری در جده روز چهارشنبه این حکم را صادر کرده است.

این درحالی است که ایران خواستار اشد مجازات برای عاملان این اقدام شنیع شده است و از سویی مقامات سعودی در ملاقات با مقامات ایرانی قول داده بودند که در این رابطه اشد مجازات در نظر گرفته شود.

درهمین حال یک مقام آگاه ایرانی ضمن تکذیب گزارش این رسانه آمریکایی به خبرنگار ایسنا گفت:هنوز گزارش رسمی از نتیجه دادگاه دریافت نشده است.

کد خبر 297798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار